רשלנות רפואית בשל איחור באבחון מחלת קרוהן

תארו לכם מצב בו אתם חשים ברע, עד כדי כך שאינכם מסוגלים לעמוד בשל הכאבים העזים שאתם חשים בבטנכם. אתם ממהרים לגשת לרופא המשפחה שלכם ועל פי בדיקתו הוא קובע כי אתם סובלים ממקרה של גזים, הוא רושם לכם תרופה להקלה בכאבים ושולח אתכם למנוחה בביתכם. באותו ערב, מבהילים אתכם לבית החולים בדחיפות, רק בכדי לגלות שקיימת חסימה במעי הגס, ואתם מוכנסים לניתוח חירום. כל מה שרציתם לדעת על רשלנות באבחון מחלת הקרוהן במאמר שלפניכם.

מהי מחלת הקרוהן ( Crohan Disease)

המחלה פוגעת בעיקר במעי הגס ובמעי הדק. תסמיני המחלה מגוונים ולא תמיד ספציפיים, אולם מתאפיינים על פי רוב בכאבי בטן, בשלשולים והקאות, בדלקות בדרכי השתן, הופעת פיסטולות (יציאת תוכן של מעיים על גבי העור) ועוד. הסיכוי לחלות במחלה עולה כאשר קרוב משפחה מדרגה ראשונה לוקה במחלה, אך המחלה יכולה להתהוות גם ללא כל קשר גנטי. בנוסף, חולי הקרוהן נמצאים בסיכון גדול יותר משאר האוכלוסייה ללקות ולפתח מחלות סרטן ממאירות כגון לוקמיה, הודג'קין לימפומה ועוד. מכאן, החשיבות באבחון רפואי מדויק ונכון.

רשלנות רפואית ומחלת הקרוהן

בשל תסמיני המחלה הרבים והבלתי ספציפיים, רופאים נוטים שלא לשייכם למחלת הקרוהן ושוללים לעיתים בפזיזות יתרה את קיומה של המחלה. במקרים אחרים, גם אם המחלה אובחנה כראוי, הטיפול התרופתי שניתן הוא אינו מתאים, או שהמחלה מאובחנת באיחור לאחר שהמטופל עבר אי אילו ניתוחים, הקרנות ועוד שלא לצורך. מתי תתרחש רשלנות רפואית? ברגע שיוכח הקשר בין הנזק שנגרם לחולה לבין החלטתו השגויה של הרופא, כלומר קשר סיבתי בין השניים. אם בית המשפט יחליט שהרופא המטפל/המאבחן לא נהג כפי שהרופא הסביר היה נוהג, יפסוק בית המשפט לטובת הניזוק ויקבע כי התרחשה רשלנות רפואית. אם נפגעתם, מומלץ להגיע בהקדם אל עו"ד המתמחה ברשלנות רפואית, על מנת שיסביר לכם מה כרוך בהגשת תביעה, מה סיכוייה להצליח ומהו גובה הפיצוי המוערך שתקבלו.

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp