גידול סרטני בגב שלא אובחן במשך שנים גרם למטופל נזק חמור

עילת התביעה: כשל באבחון סרטן בגבו של התובע

בתאריך 18.9.17 הגשנו תביעת רשלנות רפואית באבחון כנגד בית חולים איכילוב בתל אביב, בשל אי זיהוי של גידול סרטני שהיה בגבו של התובע- גבר כבן 60 בעת המקרה.

למרות העובדה שהאיש פנה מספר פעמים למיון בית החולים ועל אף שבצילומים שעבר שם זוהה ממצא החשוד כגידול בחוליות עמוד השדרה והומלץ על המשך בירור, לא יישמו הרופאים את ההמלצות הנדרשות והגידול לא אובחן. 

בשל אי האבחון של הסרטן גבו של התובע, נגרם לגבו נזק בלתי הפיך, אשר נותר גם לאחר שהגידול זוהה והוסר בניתוח דחוף.  הנזק מתבטא בחולשה של הגפיים התחתונות ופגיעה בסוגרים ויכולת המינית.

חוות דעת מומחה לנוירו-כירורגיה לביסוס תביעת הרשלנות

כמתחייב על פי דין, תמכנו התביעה בחוות דעת של מומחה לנוירוכירורגיה מבית חולים הדסה בירושלים. המומחה הבכיר, עיין בתיקיו הרפואיים של התובע, בדק אותו וקבע בחוות דעתו כי בית החולים התרשל בטיפול וכי אילולא ההתרשלות נזקיו של התובע היו נמנעים. החובה לצרף חוות דעת מומחה רפואי מתחום הפגיעה הרבלנטית, לתביעת רשלנות רפואית קבועה בחוק. חובה זו אינה נטולה מקשיים, הן בשל הקושי לאתר מומחה בכיר אשר מוכן יהיה לקבוע בחוות דעתו כי הרופאים התרשלו- שהם לפעמים מכרים או חברים שלו (בפרט במדינתנו הקטנה בה "כולם מכירים את כולם"), והן בשל העלות הבלתי מבוטלת של חוות דעת שכזו.

יחד עם זאת, עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואית, נמצאים בקשרי עבודה עם מומחים רפואיים ממגוון תחומי הרפואה וכחלק מטיפולם בתביעה, הם גם פונים ומאתרים את המומחה המתאים לחוות דעתו על המקרה. כמו כן, עלות חוות הדעת, נדרשת כחלק מהוצאות המשפט של התובע ומתווספת לפיצוי לו הוא זכאי בסוף התביעה.

פיצוי בשל רשלנות בגילוי סרטן בגב

שאלת הפיצוי לו יהיה זכאי התובע, באם תביעתו תתקבל, הנה ממן השאלות אשר קשה עד בלתי אפשרי להשיב להן בצורה מדויקת: במסגרת התביעה דרשנו לפצות התובע על איבוד כושרו להשתכר, עלויות העזרה לה הוא נזקק, עלויות טיפולים, ניידות, אביזרים רפואיים, טיפולים משלימים כולל פרטיים, אבדן הנאות החיים, כאב וסבל, צער ועגמת נפש ועוד. בית המשפט הוא זה שיקבע בסופו של דבר, בהתאם לראיות שתוגשנה. מכיוון שהגשנו התביעה לבית המשפט המחוזי, לא קיים רף עליון לפיצוי שניתן יהיה לפסוק לתובע במקרה זה. לחץ על הקישור לקריאה על פיצוי שנפסק ללקוח שלנו בשל איחור באבחון גידול בעמוד השדרה.

רשלנות באבחון סרטן בגב, ובכלל, עלולה לגרום למטופל נזקים חמורים ואף להביא למותו בטרם עת. לא תמיד ממהרים הרופאים לחשוף בפני המטופל את הסיבות לאבחון המחלה בשלב בה אובחנה. אנו ממליצים לכל אדם אשר אובחן אצלו סרטן באיחור, לפנות להתייעץ בנדון עם עורכי דין לרשלנות רפואית.

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp