איחור באבחון גידול בגב גרם לפגיעה בחוט השדרה ונכות

תביעת רשלנות רפואית באבחון כנגד בית חולים איכילוב בתל אביב, בשל איחור באבחון גידול בגב שגרם לפגיעה בחוט השדרה. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מתארים מה הייתה הרשלנות באבחון הסרטן בגבו של התובע

מה הייתה הרשלנות באבחון הגידול בגבו של התובע ?

התובע, גבר כבן 60 בעת המקרה, פנה מספר פעמים למיון בית החולים בשל כאבי גב עזים שפקדו אותו, ללא סיפור של חבלה. התובע שוחרר לביתו הלוך ושוב, מבלי שנבדק כנדרש ועל אף שצילום שנעשה לתובע במיון הראה שבר דחיסה של אחת מחוליות עמוד השדרה – ממצא אשר חייב בירור קליני – כך לפי מי שפענח הצילום בבית החולים עצמו !

מצבו של התובע הלך והתדרדר עד אשר הגיע הוא לאיבוד שליטה על סוגריו עם חוסר יכולת ללכת. או אז אובחן הגידול (לימפומה) בגבו של התובע והוא הוכנס לניתוח דחוף להוצאתו. למרבה הצער, בשל העיכוב באבחון הגידול והוצאתו, נגרם נזק בלתי הפיך לחוט השדרה של התובע והא נותר עם נזקים שיוריים.

פיצוי שהתקבל בשל איחור באבחון גידול בעמוד השדרה - לחצ/י למידע >

רופא מומחה לניתוחי עמוד שדרה קבע כי מדובר ברשלנות רפואית חמורה

כמתחייב על פי דין, נתמכה התביעה בחוות דעת של רופא מומחה לנוירוכירורגיה מבית חולים הדסה בירושלים. המומחה הבכיר, עיין בתיקיו הרפואיים של התובע, בדק אותו וקבע בחוות דעתו כי בית החולים התרשל בטיפול וכי אילולא ההתרשלות נזקיו של התובע היו נמנעים:

"מספר הזדמנויות היו לאבחן התהליך הגידולי של החולה בטרם נגרם נזק בלתי הפיך לחוט השדרה שלו, המתבטא בנכותו הנוכחית. במשך כ-6 שבועות התרוצץ בין חדרי מיון ומרפאות כאשר יש עדות חותכת לתמט פתולוגי של חוליה בגב עם עדות לתהליך דוחק באזור התמט, אך עקב אוזלת יד והזנחה לא חתרו הרופאים לאבחנה הנכונה ולא בוצע הבירור המיידי שהיה נחוץ במקרה זה.

 לאחר 6 שבועות של סבל בהם עבר החולה ייסורים לא אנושיים, בסופו של דבר הוא התקבל בבי"ח איכילוב כשהוא למעשה פאראפלגי.

 אבחון התהליך הגידולי ההרסני לפני הופעת החסרים הנוירולוגיים אצל החולה, היה בסבירות גבוהה מונע המשך ההתדרדרות במצבו עם הופעת חולשת גפיים תחתונות ופגיעה בסוגרים".

3,500,000 ש"ח פיצוי בשל רשלנות באבחון שבץ מוחי - לחצ/י למידע >

קרא/י על עוד תביעות בשל רשלנות רפואית באבחון רפואי

תביעות בשל רשלנות רפואית באבחון
לחצ/י לקריאה על עוד תביעות רשלנות רפואית באבחון

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן