מאות אלפי שקלים פיצוי בשל איחור באבחון מנינגיומה בעמוד השדרה

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין, נקבע כי לקוח של משרדנו יפוצה ב-800,000 ש"ח בגין איחור באבחון גידול שפיר שהתפתח אצלו בעמוד השדרה. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מסבירים בשורות הבאות מה הייתה הרשלנות שגרמה לאיחור רב שנים בגילוי הגידול בגבו של התובע, מהם הנזקים שנגרמו לתובע בשל כך ועל סמך מה נקבע גובה הפיצויים

מה הייתה הרשלנות שגרמה לאיחור באבחון הגידול ?

במשך שנים סבל התובע מכאבי גב תחתון עם הקרנה לרגליים ונבדק בשל כך על ידי מספר רופאים, כולל אורתופדים ונוירולוגים, אולם בדיקת הבחירה לתלונותיו- MRI עמוד שדרה, בוצעה באיחור של שנים. לכתב התביעה צורפה חוות דעת של מומחה רפואי בכיר לנוירו-כירורגיה מבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, אשר קבע על סמך התיעוד בתיקו הרפואי של התובע, כי הרופאים לא ביצעו הבדיקות הנדרשות במצבו של התובע ובשל כך הלך מצבו והתדרדר במשך שנים, עד אשר הופיעו אצלו חולשה של כף הרגל ובעיות בסוגרים. רק אז הופנה התובע לבדיקה המתאימה שהובילה לגילוי הגידול (בדיקת MRI) ועבר ניתוח לכריתת הגידול. אמנם הגידול הוצא בניתוח בשלמותו ולא קיימת סכנה לחייו של התובע מהגידול השפיר, אולם בשל האיחור בהוצאת הגידול, נגרמו נזקים שיוריים לחוט השדרה של התובע והוא נותר עם נכות נוירולוגית בלתי הפיכה.

מהם הנזקים שנגרמו לתובע בשל האיחור באבחון הגידול בגבו ?

המומחה הרפואי קבע בחוות הדעת כי בשל האיחור הרשלני בגילוי הגידול, הלך הגידול וגדל, וגרם אט אט לנזק מצטבר לחוט השדרה של התובע, בשל לחץ עליו. משהוצא הגידול בניתוח אמנם חל שיפור מסוים במצבו של התובע, אולם נותרו נזקים נוירולוגים שיוריים, המתבטאים בחולשה קלה של הרגליים, בשל נזק דחיסה שנגרם לחוט השדרה מלחץ שגרם הגידול.

לעוד פיצויים בתביעות רשלנות רפואית בטיפול עורכי הדין לחצ/י כאן >

על סמך מה נקבע הפיצוי במקרה זה ?

מאחר שגם לאחר האירוע המשיך התובע, גבר כבן 60 לעת המקרה, לעבוד באותו מקום עבודה בו עבד ערב אירועי התביעה, לא ניתן היה להצביע במקרה זה על ירידה בשכרו של התובע בשל הנכות מהגידול, אולם כן הובא בחשבון במסגרת הסדר הפשרה כי כושרו של התובע להשתכר נפגע, כמו גם תפקודו הכללי, וגם נגרמו לו נזקים לא ממוניים ניכרים של כאב וסבל. כל אלו הובילו להסדר פשרה שהתבסס על הצעת פשרה שהציע השופט שדן בתיק, במסגרתו נקבע כי התובע יפוצה ב-850,000 ש"ח.

רוצה לקרוא עוד על חישוב פיצויים ברשלנות רפואית ? לחצ/י כאן >

מידע וקישורים נוספים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן