מעל מיליון ש"ח פיצוי בשל איחור בגילוי סרטן שד

פיצוי שהתקבל בתביעה של אישה שנפטרה לאחר גילוי מאוחר של מחלת הסרטן. מה הייתה הרשלנות בבדיקת האולטרסאונד שד שעברה המנוחה ואיך נקבע הפיצוי בשל הרשלנות בגילוי סרטן השד – עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, אשר ייצגו עיזבון המנוחה, מסבירים

מה הייתה הרשלנות בגילוי סרטן השד של המנוחה ?

המנוחה ניגשה לרופאת המשפחה שלה בשל גושים קטנים שהופיעו אצלה בבית השחי. הרופאה הפנתה המנוחה לבדיקת אולטרסאונד. בדוח הבדיקה תוארו ממצאים בבית השחי המחשידים בתהליך סרטני, אולם התובעת לא הופנתה לבצע ביופסיה מהגושים. במקום זאת, טופלה התובעת באנטיביוטיקה בחשד לתהליך דלקתי בבית השחי שגרם לגושים.

בסופו של דבר, באיחור של כשנה וחצי מהבדיקה החשודה הראשונה, בוצעה ביופסיה שגילתה כי לתובעת גידול ממאיר בבית השחי, אשר התפזר והמנוחה אובחנה בשלב 4 הסופני. לאחר כשנתיים של מלחמה עיקשת במחלה, הלכה המנוחה לבית עולמים, כשהיא בת 58 שנים בלבד.

להרחבה על נסיבות התביעה לחצ/י כאן >

איך נקבע הפיצוי בשל האיחור בגילוי סרטן השד אצל המנוחה ?

ערב גילוי מחלתה עבדה המנוחה במפעל והשתכרה שכר מינימלי. המנוחה הייתה גרושה, עם ילדה בגירה אחת – היא שתבעה הפיצויים בשל מות המנוחה.

לאור גילה של המנוחה במותה, נתוני השתכרותה, הסטטוס המשפחתי שלה והקיצור בתוחלת חייה בשל מותה בטרם עת מהמחלה הקשה, הגיעו הצדדים להסכם פשרה, במסגרתו נקבע כי קופת החולים תשלם בשל מות המנוחה פיצויים של 1,200,000 ש"ח. סכום הפיצויים פטור מכל מס.

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן