תביעה: במשך שנים התלונן על כאבי גב ולא הופנה ל-MRI

איחור באבחון גידול בגב – זה הנושא של תביעת רשלנות רפואית באבחון שהגשנו השבוע לבית המשפט המחוזי כנגד קופת חולים מכבי, בשם של מטופל המיוצג על ידינו. המטופל התלונן במשך שנים בפני רופאי קופת החולים על כאבי גב וסימנים נוירולוגיים נוספים שלא זכו להתייחסות הראויה. במקום להפנות המטופל לביצוע בדיקות מקיפות כולל הדמיית MRI של הגב, הופנה הוא הלוך ושוב לטיפולי פיזיותרפיה וטופל במשככי כאבים תחת אבחנה שגויה. רק כאשר הופיעו אצלו סימנים של פגיעה בסוגרים, הופנה הוא למיון בית חולים, שם בוצעה לו בדיקת MRI עמוד שדרה מותני שגילתה גידול ענקי בגבו. למרבה הצער, בשל האיחור רב השנים באבחנה, גרם הלחץ המתמשך של הגידול לנזק בלתי הפיך לחוט השדרה של המטופל (spinal cord compression). משכך, על אף ניתוח מיטבי שנעשה לו, נותר התובע עם נזקים שיוריים משמעותיים והוא איבד את יכולתו לעבוד ולהתנייד בחופשיות.

פרופ' לנוירוכירורגיה קבע בחוות דעתו כי האיחור באבחון הגידול בגב התובע היה בשל התנהלות רפואית לקויה

לכתב התביעה צורפה כמתחייב בתביעות רשלנות רפואית, חוות דעת של מומחה רפואי, אשר עיין בתיקיו הרפואיים של התובע וכן בדק אותו וקבע בצורה חד משמעית כי בשל רשלנות וזלזול בחולה ובתלונותיו נגרמו נזקיו הקשים. בין היתר קבע המומחה בחוות דעתו כי:

"למרות סימנים בולטים ומתריעים אלה הוא עדיין לא הופנה לבדיקה נוירולוגית ולא נשלח להדמיית MRI וזו התנהלות רפואית בלתי סבירה עם פוטנציאל להיווצרות נזק בלתי הפיך כפי שאכן קרה".

800,000 ש"ח פיצוי בשל איחור באבחון גידול בעמוד השדרה - לחצ/י למידע נוסף >

בשל לחץ מתמשך של הגידול בגבו של התובע נגרם לו נזק בלתי הפיך לחוט השדרה

עוד קבע המומחה הבכיר לנוירוכירורגיה בחוות דעתו כי בשל האיחור רב השנים באבחון הגידול בגבו של התובע, נגרם לו נזק בלתי הפיך לחוט השדרה שלו. נזק זה בא לידי ביטוי בפגיעה בניידותו של התובע עם ליקויים הכוללים בין היתר חולשה של הרגליים והפרעות בתחושה. התובע איבד בשל כך גם את כושרו להשתכר:

"מר *** נזקק לשיקום ממושך ונותרו לו הפרעות קשות בהליכה, חולשה של הגפיים התחתונות, הפרעות בתחושה שטחית ועמוקה ובביקורת MRI נמצאו סימני נזק קבוע לחוט השדרה הגבי הגורמים לליקויים נוירולוגיים אלה".

הפיצוי הנדרש עבור התובע בשל הרשלנות באבחון הגידול

מקרהו זה של התובע הצדיק הגשת תביעה לפיצויים בשל רשלנות רפואית באבחון הגידול בגבו. התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי ולפיכך אינה מוגבלת בסכום הפיצוי. במסגרת חישוב הפיצויים להם זכאי יהיה התובע תוצגנה ראיות שמטרתן להמחיש נזקיו- בין היתר תוצגנה ראיות המלמדות על אובדן כושרו להשתכר, וכן ראיות סביב העזרה לה הוא זקוק וכן צרכיו הרפואיים והשיקומיים, כולל צרכי ניידות וכיו"ב. בנוסף יהיה זכאי התובע לפיצוי משמעותי בגין הכאב והסבל ועוגמת הנפש שהם מנת חלקו בשל הנכות עמה נותר, הפוגעת בתפקודו ובאיכות חייו. לקריאה והרחבה על אופן חישוב הפיצויים ברשלנות רפואית לחצ/י על קישור זה.

למידע נוסף בנושא ראה גם:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp