תביעה לפיצויים בגין רשלנות באבחון גידול בגב בשל אי הפניה לבדיקת MRI

תביעה לפיצויים בשל נזקים שיוריים שנגרמו למטופל עקב איחור באבחון גידול בגב. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, אשר ייצגו התובע, מסבירים מה הייתה הרשלנות בגינה הוגשה התביעה ומהו הפיצוי הצפוי

מה הייתה הרשלנות באבחון הגידול בגב של התובע ?

בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי נגד קופת חולים מכבי נטען כי קופת החולים התרשלה בשל אי אבחון בזמן של גידול שהלך והתהווה בגבו של התובע. התובע התלונן במשך שנים בפני רופאי קופת החולים על כאבי גב וסימנים נוירולוגיים נוספים שלא זכו להתייחסות הראויה. במקום להפנות המטופל לביצוע בדיקות מקיפות כולל הדמיית MRI של הגב, הופנה הוא הלוך ושוב לטיפולי פיזיותרפיה וטופל במשככי כאבים תחת אבחנה שגויה. רק כאשר הופיעו אצלו סימנים של פגיעה בסוגרים, הופנה התובע למיון בית חולים, שם בוצעה לו בדיקת MRI עמוד שדרה מותני שגילתה גידול ענקי בגבו.

למרבה הצער, בשל האיחור רב השנים באבחנה, גרם הלחץ המתמשך של הגידול לנזק בלתי הפיך לחוט השדרה של המטופל (spinal cord compression). משכך, על אף ניתוח מיטבי שנעשה לו, נותר התובע עם נזקים שיוריים משמעותיים והוא איבד את יכולתו לעבוד ולהתנייד בחופשיות.

פרופ' לנוירוכירורגיה קבע - האיחור באבחון הגידול בגב התובע קרה בשל התנהלות רפואית לקויה

לכתב התביעה צורפה, כמתחייב בתביעות רשלנות רפואית, חוות דעת של רופא מומחה לנוירו-כירורגיה, אשר עיין בתיקיו הרפואיים של התובע וכן בדק אותו וקבע בצורה חד משמעית כי בשל רשלנות וזלזול בחולה ובתלונותיו נגרמו נזקיו הקשים. בין היתר קבע המומחה בחוות דעתו כי:

"למרות סימנים בולטים ומתריעים אלה הוא עדיין לא הופנה לבדיקה נוירולוגית ולא נשלח להדמיית MRI וזו התנהלות רפואית בלתי סבירה עם פוטנציאל להיווצרות נזק בלתי הפיך כפי שאכן קרה".

עוד קבע המומחה הבכיר לנוירוכירורגיה בחוות דעתו כי בשל האיחור רב השנים באבחון הגידול בגבו של התובע, נגרם לו נזק בלתי הפיך לחוט השדרה. נזק זה בא לידי ביטוי בפגיעה בניידותו של התובע עם ליקויים הכוללים בין היתר חולשה של הרגליים והפרעות בתחושה. התובע איבד בשל כך גם את כושרו להשתכר:

"מר *** נזקק לשיקום ממושך ונותרו לו הפרעות קשות בהליכה, חולשה של הגפיים התחתונות, הפרעות בתחושה שטחית ועמוקה ובביקורת MRI נמצאו סימני נזק קבוע לחוט השדרה הגבי הגורמים לליקויים נוירולוגיים אלה".

תביעה: הדלקת בעמוד השדרה לא אובחנה - המטופלת הפכה נכה >

הפיצוי הנדרש עבור התובע בשל הרשלנות באבחון הגידול בגבו

מקרהו זה של התובע הצדיק הגשת תביעה לפיצויים בשל רשלנות רפואית באבחון הגידול בגבו. התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי ולפיכך אינה מוגבלת בסכום הפיצוי. במסגרת חישוב הפיצויים להם יהיה זכאי התובע תוצגנה ראיות שמטרתן להמחיש נזקיו- בין היתר תוצגנה ראיות המלמדות על אובדן כושרו להשתכר, וכן ראיות סביב העזרה לה הוא זקוק וכן על צרכיו הרפואיים והשיקומיים, כולל צרכי ניידות וכיו"ב. בנוסף יהיה זכאי התובע לפיצוי משמעותי בגין הכאב והסבל ועוגמת הנפש שהם מנת חלקו בשל הנכות עמה נותר, הפוגעת בתפקודו ובאיכות חייו.

לקריאה והרחבה על אופן חישוב הפיצויים ברשלנות רפואית לחצ/י על קישור זה.

3,000,000 ש"ח פיצויים בשל רשלנות באבחון סרטן שד

רשלנות באבחון סרטן שד
היכנס/י לפרטים על המקרה

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן