תביעה בשל איחור באבחון דלקת בחוט השדרה

משרדנו מייצג בתביעת רשלנות רפואית אישה צעירה ממרכז הארץ, שאובחנה אצלה באיחור ניכר מחלת נוירו-מיאליטיס אופטיקה (דלקת בחוט השדרה). האישה התלוננה מספר פעמים על תחושות נימול בגופה. רופאי בית החולים שאליו הגיעה, לא בדקו אותה כראוי ולא היפנו אותה לבדיקת נוירולוג. רק לאחר שהמחלה התפרצה אצלה במלוא עוצמתה, נבדקה האישה על ידי נוירולוג, מחלתה אובחנה והותחל בטיפול תרופתי. אולם אז, היה זה כבר מאוחר מדי, והאישה נותרה עם נכות נוירולוגית קשה ביותר- היא מרותקת לכיסא גלגלים, ואיבדה שליטה על הסוגרים. כל חייה השתנו מקצה לקצה.

חוסר תשומת לב והתעלמות מתלונות החולה כביטוי לרשלנות רפואית

מקרה זה מדגים כיצד חוסר תשומת לב והימנעות מביצוע פעולות פשוטות, עלולים להביא לנזק חמור ביותר ובלתי הפיך. האישה נבדקה במיון בית החולים על ידי רופאים מתמחים, שבאמצעות פעולה פשוטה של הזמנת נוירולוג מומחה לבדיקה, יכולים היו להביא לאבחון מוקדם יותר של המחלה בטרם תתפרץ בהתקף קשה ותגרום את הנזק. במקרה זה, רופאים מתמחים לקחו על עצמם את האחריות לטיפול באישה צעירה עם תסמינים נוירולוגיים חריגים ובלתי אופייניים, וזאת מבלי להתייעץ עם נוירולוג ואפילו מבלי להתייעץ עם רופא בכיר יותר או רופא מומחה. תוצאת הזנחה זו היא נכות חמורה ביותר של אישה צעירה ואימא לילדים.

חוות דעת מומחה נוירולוג לביסוס תביעת הרשלנות הרפואית

על פי חוות דעת נוירולוג מומחה שצירפנו לכתב התביעה, אבחון מוקדם יותר של המחלה, לפני ההתקף הקשה, היה יכול להוביל למתן טיפול תרופתי מתאים, שהיה מונע את הופעת הנזק החמור. לביסוס חוות הדעת ולהוכחת טענותיו, הסתייע הנוירולוג המומחה בספרות מקצועית מתאימה. המומחה מתח ביקורת על אי שיתופו של נוירולוג בהליך קבלת ההחלטות, שיכול היה לאבחן את המצב לפני התפתחות האירוע הקטסטרופלי.

לא כל איחור באבחון מחלה נחשב לרשלנות רפואית

כמובן, ישנן מחלות המתפרצות בפתאומיות ללא "התרעה מוקדמת", תסמינים מחשידים או "נורות אזהרה". ואולם, למחלות רבות יש תסמינים מקדימים שכאלה, שאילו הם מאובחנים כראוי, ניתן למנוע את התפרצות המחלה לחלוטין, או לכל הפחות להקטין את הנזק הצפוי ממנה. עצוב שדווקא כאשר יש הזדמנות לאבחן מחלה בטרם תתפרץ, הזנחה ואדישות רפואית גורמות להחמצת הזדמנות זו. וכך, חייו של אדם מתהפכים באחת והוא הופך לנכה קשה המוגבל וזקוק לעזרה בכל פעולותיו.

לסיכום: איחור באבחון מחלה או מצב רפואי מסכן חיים עלול להיות תוצאה של רשלנות רפואית. רשלנות זו עלולה לעלות למטופל בחייו או להותירו נכה. במידה שחווית איחור או טעות באבחון מחלתך, פני/ה אלינו לייעוץ ללא עלות לצורך הערכת אפשרות תביעה בשל רשלנות רפואית באבחון.

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp