תביעת רשלנות רפואית באבחון גידול בעמוד השדרה

תביעת רשלנות רפואית באבחון גידול בעמוד השדרה, אצל מטופל כבן 60 שבסופו של דבר נפטר מהגידול הסרטני. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, המייצגים יורשי המנוח, מתארים פרטי התביעה והפיצוי הצפוי

מה הייתה הרשלנות באבחון ובטיפול בגידול הסרטני בעמוד השדרה של המנוח ?

אי הפנית המנוח לבדיקת MRI עמוד שדרה

המנוח, גבר כבן 60, התלונן במשך שנים על כאבים בגבו התחתון עם הקרנה ותחושת זרם לאורך רגלו השמאלית. שוב ושוב פנה לרופאי הקופה, רופאי משפחה ואורטופדים, אך אלה הסתפקו במספר הפניות לטיפולי פיזיותרפיה, בניסיונות לטיפול בתרופות נוגדות כאב ובהמלצה לרפואה אלטרנטיבית. רק לאחר שנואש המנוח וביקש מיוזמתו הפניה לנוירולוג, היפנה אותו זה סוף סוף לבדיקת MRI, שגילתה מיד קיומו של גידול בעמוד השדרה התחתון של המנוח.

חשוב להדגיש, חשיבות ביצוע הדמיה לשלול פתולוגיות בעמוד השדרה אינה מיוחדת רק למקרי גידולים- כך למשל במקרה אחר שהגיע אל שולחננו, אי ביצוע הדמיה מתאימה מנע האפשרות לאבחן מבעוד מועד דלקת בעמוד השדרה אשר גרמה לנזקים קשים ביותר למטופלת.

אי ביצוע ביופסיה לאבחון סוג הגידול

לאחר אבחון הגידול הופנה המנוח לייעוץ עם רופא מומחה לנוירו-כירורגיה, אשר המליץ למנוח על ביצוע טיפולי רדיו-כירורגיה להקרנת הגידול, מבלי לקחת ביופסיה ומבלי לוודא מהו סוג הגידול. על אף שטיפולי הרדיו-כירורגיה כשלו, שכאביו של המנוח שבו, ושמצבו הקליני הלך והידרדר, הרגיע אותו הנוירוכירורג באומרו לו שאלה הן תופעות הקשורות להקרנה.

רק כעבור כשנה וחצי נוספת, לאחר התייעצות עם נוירוכירורג אחר, הופנה המנוח מיד לניתוח להסרת הגידול ולביופסיה, אז התברר שהגידול סרטני (ממאיר) ודורש טיפול אגרסיבי בכימותרפיה ובהקרנות. למרבה הצער, אז היה זה כבר מאוחר מדי, הגידול המשיך להתפשט במעלה גבו של המנוח, עד למותו לאחר סבל וייסורים רבים.

הזכות לתביעה בשל רשלנות רפואית מתיישנת בדרך כלל בתוך 7 שנים מקרות האירוע הרשלני שגרם לנזק

מהו הפיצוי הצפוי בשל מות המנוח כתוצאה מרשלנות באבחון ובטיפול בגידול בעמוד השדרה

כמקובל בתביעות רשלנות רפואית, היקף הפיצוי תלוי בהיקף הנזקים שנגרמו לנפגע הרשלנות הרפואית, לצד נתוניו האישיים כגון: גיל, שכר ועיסוק, מצב משפחתי, צרכים שיקומיים-חברתיים-נפשיים וכיו"ב.

במקרה זה, גילו של התובע, כמו גם העובדה שהסרטן עצמו לא נגרם בשל רשלנות, יילקחו בחשבון בעת שומת הפיצויים שייפסקו לעיזבונו של המנוח – במקרה זה ילדיו שהם יורשיו על פי דין. [להרחבה על פיצויים בשל רשלנות רפואית באבחון סרטן לחצ/י כאן].

850,000 ש"ח פיצוי בשל איחור באבחון גידול בעמוד השדרה

פיצוי על רשלנות רפואית באבחון
850,000 ש"ח פיצוי בשל איחור באבחון גידול שפיר בעמוד השדרה

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן