פיצוי בשל רשלנות בפענוח בדיקת ממוגרפיה ואיחור באבחנה

600,000 ש"ח פיצוי בשל רשלנות בפענוח בדיקת ממוגרפיה. עקב הרשלנות, האבחון של סרטן השד אצל התובעת התאחר והיא נאלצה לעבור כריתת שד, כימותרפיה וקרינה. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, שייצגו התובעת, מסבירים על הפיצוי.

מה הייתה הרשלנות בפענוח בדיקת הממוגרפיה ?

התובעת עברה בדיקת ממוגרפיה כחלק מבדיקת סקר לשלילת סרטן השד. הבדיקה פוענחה כתקינה. כעבור כשנתיים וחצי חשה התובעת גוש בשד ובבדיקת ממוגרפיה נצפה גוש סרטני בשד. לאחר בדיקה הסתבר כי הגוש היה קיים כבר בבדיקת הממוגרפיה שבוצעה כשנתיים וחצי קודם לכן, שפוענחה באופן שגוי כתקינה. בשל האיחור באבחנה, שלח הגידול גרורות לבית השחי והתובעת נאלצה לעבור טיפולים קשים.

 

לקריאה על התביעה - היכנס/י לכאן >

מהם הנזקים שנגרמו לתובעת בשל האיחור באבחון הגידול בשד ?

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה לכירורגיה המתמחה בגידולי שד. המומחה קבע בחוות דעתו כי בשל איחור באבחנת הגוש בממוגרפיה, גדל הגוש והתפשט לבלוטות הלימפה. בשל כך נאלצה התובעת לעבור ניתוח לכריתת השד ושחזורו. ניתוח זה הסתבך והצריך שני ניתוחים נוספים. בנוסף, נאלצה התובעת לעבור טיפולים כימותרפיים וביולוגים וקרינה שגרמה לנזקים משניים.

המומחה קבע כי אם לא האבחון המאוחר תוצאת הפענוח השגוי של הממוגרפיה הראשונה, הייתה עוברת התובעת ניתוח לכריתת הגוש בלבד, תוך כדי שימורו של השד, ללא צורך בטיפולים נוספים, למעט קרינה נקודתית לאזור הכריתה.

כיצד נקבע גובה הפיצוי ששולם לתובעת ?

במקרה זה הגיעו הצדדים להסכם פשרה לפיו תקבל התובעת 600,000 ש"ח בגין מכלול נזקיה. עיקר הפיצוי שולם עבור הנזקים הלא ממוניים שנגרמו לתובעת, שעיקרם הכאב והסבל, הצער ועגמת הנפש שהיו כרוכים בטיפולים הקשים שעברה התובעת בשל האיחור הרשלני באבחנה.

 

1,200,000 ש"ח בשל רשלנות באבחון גוש בבית השחי בבדיקת אולטרסאונד שד – היכנס/י למידע

פיצוי על איחור בגילוי סרטן שד באולטרסאונד
היכנס/י לקריאה על המקרה

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן