מיליוני שקלים פיצוי בשל רשלנות רפואית באבחון סרטן שד

3,000,000 ש"ח פיצוי לגבר בן 60 שאיבד את אשתו לאחר שאובחנה באיחור רשלני עם סרטן שד מתקדם. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, אשר ייצגו הבעל בתביעה, מסבירים מה הייתה הרשלנות במקרה זה ואיך נקבע הפיצוי

מה הייתה הרשלנות שגרמה לאבחון מאוחר של סרטן השד ?

המנוחה, אישה בת 57, אובחנה עם סרטן שד מתקדם, לאחר שחשה בגוש בשד. כשנתיים קודם לכן עברה המנוחה בדיקת סקר שגרתית לסרטן השד בבית חולים במרכז הארץ. בבדיקה היה ממצא חשוד. דוח הבדיקה נשלח לרופא המשפחה של המנוחה. רופא המשפחה התעלם מהדוח ולא עדכן המנוחה על הממצא שחייב ביצוע ביופסיה. רק כעבור כשנתיים, כשפנתה המנוחה כאמור להיבדק בשל גוש בשד, גילתה לתדהמתה כי כבר בבדיקתה הקודמת הופיע ממצא חשוד שלא דווח לה ולא טופל.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה לרפואת משפחה אשר קבע כי הן רופא המשפחה והן מכון הדמיית השד בו בוצעה הבדיקה התרשלו במקרה זה: מכון ההדמיה כשל בכך שלא וידא כי רופא המשפחה קיבל הדיווח על הממצא החשוד וגם לא וידא זאת מול המנוחה; רופא המשפחה כשל בכך שלא דיווח על הממצא למנוחה ולא הפנה אותה להמשך הבירור שהתבקש.

לכתב התביעה צורפה גם חוות דעת של רופא מומחה לאונקולוגיה, אשר קבע כי אילו הייתה המנוחה מיודעת על הממצא שנתיים קודם להופעת הגוש בשד, הייתה עוברת היא ביופסיה, הגידול בשד היה מתגלה בשלב ראשוני וחייה היו ניצלים. בפועל, משאובחנה המנוחה בשלב מתקדם של מחלתה, איבדה היא כל סיכוי להחלים ולאחר כשנה וחצי של סבל נפטרה היא ממחלתה.

מהי רשלנות רפואית באבחון סרטן שד ? לחצ/י למידע >

איך נקבע הפיצוי בשל האיחור באבחון סרטן השד אצל המנוחה ?

חישוב הפיצויים במקרה של מוות מרשלנות רפואית מוגדר בכללים רבים אשר רובם פותחו עם השנים על ידי פסיקות של בתי המשפט. במקרה של איחור באבחון סרטן שד, הפיצוי אמור לבטא את הגריעה בסיכויי ההחלמה של המטופלת, בשל האיחור. במקרה זה הוכח כי אילולא הרשלנות ניתן היה לאבחן המנוחה בשלב מוקדם יותר, כשהגידול פחות גדול ומפושט. בפועל, המנוחה אובחנה באיחור בשלב מתקדם ונפטרה. הפיצוי ששולם ביטא את אובדן סיכויי ההחלמה של המנוחה בשל הרשלנות.

גילה של המנוחה, לצד נתוני השתכרותה הגבוהים, כמו גם הכאב והסבל והקיצור המהותי בתוחלת חייה של המנוחה, הם אלו שהכתיבו גובה הפיצוי ששולם במקרה זה.

לציין, הפיצויים שולמו לאחר שהצדדים הגיעו להסכם פשרה במסגרת הליך של גישור אליו הופנו על ידי בית המשפט.

רוצה לקרוא על עוד פיצויים שהתקבלו בתביעות רשלנות רפואית ? לחצ/י כאן >

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן