הממצא בממוגרפיה לא דווח לחולה- סרטן השד אובחן באיחור קטלני

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין נקבע כי ישולמו לאלמן שאיבד את אשתו בת ה-57 בשל איחור באבחון סרטן שד, 3,000,000 ש"ח. בתביעה נטען כי היה על מכון השד ליידע האישה בדבר ממצא מחשיד שהתגלה בבדיקת ממוגרפיה שגרתית שעברה שם. כמו כן, נטען כי רופא המשפחה התרשל בכך שעל אף שקיבל לידיו את תוצאות הבדיקה, לא טרח ליידע המנוחה בדבר הצורך שהיה להמשך בירור של הממצא המחשיד. נטען כי אילו היה הממצא מובא לידיעת המנוחה, היו חייה ניצלים.

רשלנות באבחון סרטן שד עלולה להסתיים במות המטופלת. לאבחון מוקדם ישנה חשיבות רבה במקרי סרטן שד והוא עושה הרבה פעמים את ההבדל בין חיים למוות. לא אחת אנו עדים למקרים בהם בדיקות הסקר השונות לא מבוצעות ו/או מפוענחות בצורה שגויה, ואבחון המחלה מתאחר- לפעמים האיחור הוא קטלני. לקריאה נוספת על רשלנות באבחון סרטן שד לחצ/י על הקישור.

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.

יצירת קשר

לפניה מהירה
whatsapp
whatsapp
דילוג לתוכן