תביעה לפיצויים בשל רשלנות בגילוי גוש סרטני בשד בבדיקת ממוגרפיה

תביעה לפיצויים של אשיה בשנות החמישים לחייה, בשל רשלנות בבדיקת ממוגרפיה לגילוי סרטן השד. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, המייצגים התובעת, מסבירים בשורות הבאות מה הייתה הרשלנות בגילוי הגוש הסרטני בשד, מהם הנזקים שנגרמו לתובעת בשל כך ומהו הפיצוי הצפוי בתביעה 

מה הייתה הרשלנות בגילוי הגוש הסרטני בשד ?

בחודש מרץ 2017 עברה התובעת בדיקת ממוגרפיה שאובחנה ברשלנות כתקינה, על אף שניתן וצריך היה להבחין בה בבירור בממצא סמיך חשוד בשד של התובעת. הממצא היה כל כך ברור, שגם כירורגית שראתה את הממוגרפיה מ-2017 כעבור כשנתיים וחצי איבחנה אותו בעצמה. אולם רק אז, באוקטובר 2019, לאחר שהתובעת מיששה עצמית גוש בשד, בוצעה האבחנה הנכונה. היה זה מאוחר מדי- הממצא שנראה ב-2017 גדל, הופיע ממצא גושי חדש נוסף בשד, והגידול גם שלח כעת גרורות לבית השחי. כתוצאה מכך, נזקקה התובעת לטיפולים כימותרפיים, ביולוגיים וכירורגיים שלא הייתה נזקקת להם אלמלא האיחור באבחון, ושגרמו לנכותה הנוכחית. בנוסף, גרם האיחור הרשלני באבחון לפגיעה בתוחלת החיים הצפויה של התובעת.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה לרדיולוגיה אבחנתית אשר קבע כי ניתן וצריך היה לאבחן הגוש בשד של התובעת, כשנתיים וחצי לפני המועד בו אובחן:

"בשנת 2017…הבדיקה פוענחה כתקינה, ללא ממצא חריג וללא שינוי מהבדיקה שנעשתה בשנת 2014. בהסתכלות בבדיקה זו ניתן לראות סמיכות רקמה חדשה, ברורה, ברביע פנימי תחתון. ממצא שכזה מחייב השלמת בירור באמצעות אולטראסאונד שד, מכוון לאיזור זה, ושקילת ביצוע ביופסיה".

לכתב התביעה צורפה גם חוות דעת של פרופ' לכירורגיה, אשר קבע בחוות דעתו כי בשל איחור של כשנתיים וחצי באבחנה, נאלצה התובעת לעבור ניתוח לכריתת השד ושחזורו, אשר הסתבך והצריך שני ניתוחים נוספים, בו בזמן שאילולא האיחור באבחנה הייתה עוברת היא ניתוח לכריתת הגוש הסרטני בלבד, תוך כדי שימור השד. כמו כן, טיפולי הקרינה הנרחבת שקיבלה התובעת בשל התפשטות הסרטן בגופה, גרמו גם הם נזקי משנה.

מהו הפיצוי הנדרש בשל האיחור הרשלני בגילוי סרטן השד של התובעת ?

בתביעה נדרשו פיצויים שיבטאו את הנזק שנגרם לתובעת בשל האיחור הרשלני בגילוי הגוש הסרטני כתוצאה מרשלנות בפענוח בדיקת הממוגרפיה.

כאמור, בשל האיחור באבחנה נאלצה התובעת לעבור סדרת ניתוחים וטיפולים אגרסיביים, אשר גרמו לה לנכות.

בגין הנכות והנזקים שנגרמו תהיה זכאית התובעת לפיצוי שיבטא את ההשלכות של אלו על תפקודה התעסוקתי, הביתי, הזוגי, החברתי ועוד. בנוסף, זכאית התובעת לפיצוי בשל כאב וסבל שנגרמו בשל הטיפולים הקשים שעברה, כמו גם לפיצוי בגין הצער המתלווה לכך.

להרחבה על פיצויים בשל רשלנות באבחון של מחלת הסרטן לחצ/י כאן.

מעל מיליון ש"ח פיצוי בשל טעות בפענוח בדיקות ממוגרפיה - היכנס/י לפרטים >

מה צריך כדי להוכיח רשלנות רפואית ? עורכי דין מסבירים

איך מוכיחים רשלנות רפואית
הוכחת רשלנות רפואית - לחצ/י כאן

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן