תביעה לפיצויים בשל רשלנות באבחון סרטן הוושט

תביעה לפיצויים כספיים בשל רשלנות רפואית באבחון סרטן הוושט. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, המייצגים התובעת, מסבירים מה הייתה הרשלנות באבחון סרטן הוושט אצל התובעת ומהם הנזקים שנגרמו לה בשל כך

מה הייתה הרשלנות באבחון סרטן הוושט של התובעת ?

התובעת, אישה בשנות החמישים לחייה, סבלה במשך שנים מצרבות, רפלוקס, צרידות, שיעולים, כאבים בבטן העליונה, הרגשת חנק וקשיי בליעה. למרות זאת, נמנעו רופאי קופת החולים בפניהם התלוננה, מלבצע את הפעולה הבסיסית כל כך של הפניית התובעת לגסטרואנטרולוג, בירור גסטרואנטרולוגי, או בדיקת גסטרוסקופיה והסתפקו במתן מרשם לתרופות לטיפול בצרבות. בשל כך, התפתח אצל התובעת סרטן ממאיר בוושט. רק לאחר שפנתה התובעת לבירור פרטי, הופנתה היא לבצע בדיקת גסטרוסקופיה, בה אובחן סרטן מתקדם בוושט.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופאה בכירה, פרופסורית לגסטרואנטרולוגיה, אשר קבעה כי היעדר הפניית התובעת לבירור גסטרואנטרולוגי כנדרש, גרם להחמצת האפשרות לגלות שינויים טרום סרטניים בוושט, בהם ניתן היה לטפל בטרם התפתחות הסרטן הממאיר.

תביעה: איחור באבחון סרטן בשחלה אצל צעירה גרם לעקרות - היכנס/י למידע >

מהן ההשלכות של האיחור באבחון סרטן הוושט אצל התובעת ?

בחוות דעת רפואית שצורפה לתביעה, קבעה פרופסורית לגסטרואנטרולוגיה כי טיפול נכון בתלונות התובעת היה יכול למנוע הופעת הסרטן בוושט. אבחון מוקדם כנדרש, היה מאפשר לטפל בתאים הלא תקינים בוושט עוד טרם הפיכתם לסרטן ממאיר, כמו גם במידה שהיה מופיע סרטן, ניתן היה למגרו בשלביו הראשונים על ידי פעולות זעירות כגון טיפול לייזר. במקום זאת, בשל רשלנות רפואית, התפתח סרטן ממאיר בוושט של התובעת, שהצריך ניתוח נרחב לכריתה מלאה של הוושט, והותיר התובעת עם נכות גסטרואנטרולוגית וריאתית קשה ביותר, המגיעה כמעט עד 100%.

מהו הפיצוי הצפוי להתקבל בתביעה בשל הרשלנות באבחון סרטן הוושט של התובעת ?

אלמלא ההתרשלות, לא הייתה לוקה התובעת בנכות חמורה, המגבילה את תפקודה, מסבה לה כאב וצער ופוגעת קשות באיכות חייה. בשים לב לעיסוקה של התובעת ערב האירוע, כמו גם למצבה התפקודי הירוד בעקבות האבחון המאוחר של הסרטן, תהיה זכאית היא לפיצוי בין היתר בגין הנזקים שלהלן:

  • אובדן כושר השתכרות, כולל תנאים סוציאליים ופנסיה.
  • עזרה בתפקוד ובמשק הבית.
  • הוצאות רפואיות, לרבות עבור שיקום, אביזרים וטיפולים פארא-רפואיים.
  • הוצאות נסיעה וניידות.
  • פיצוי בגין כאב וסבל, צער ועוגמת נפש.

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן