תביעה בגין רשלנות באבחון אבן בדרכי השתן

תביעה בשל רשלנות באבחון אבן בדרכי השתן, שגרמה לאורוספסיס וסיכנה חיי החולה. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מתארים מה היתה הרשלנות במקרה זה, מהם הנזקים שנגרמו ומהו הפיצוי הצפוי

מה הייתה הרשלנות באבחון האבן בדרכי השתן של התובעת ?

התובעת סבלה מדלקות חוזרות בדרכי השתן עם עדות לחיידק בתרבית שתן. על אף זאת, לא נעשה בירור בדבר הסיבה לזיהום החוזר, עד אשר חוותה האישה אירוע של קריסת מערכות שכמעט והביא למותה- הופיע זיהום בדם בשל האבן החוסמת שגרמה לדלקת זיהומית, והתובעת קרסה בחדר מיון של בית חולים בדרום הארץ, בעת ששהתה שם בחופשה. היא הועברה מונשמת ומורדמת לבית חולים אחר בדרום, שם אושפזה בטיפול נמרץ במשך מספר ימים. לאחר מכן הועברה לבית חולים במרכז הארץ סמוך לביתה, שם השתקמה אולם נותרה עם נזק שיורי שעיקרו טראומה נפשית.

פרופ' לאורולוגיה קבע בחוות דעתו שצורפה לתביעה כי הייתה רשלנות רפואית בטיפול באישה

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה – פרופ' לאורולוגיה  – אשר קבע שהתרחשה במקרה זה רשלנות רפואית.

הפרופ' קבע כי אורוספסיס הוא אירוע חמור שעשוי להיגרם מרשלנות רפואית. במקרה זה הרשלנות הייתה בכך שהזיהום החוזר בו לקתה התובעת חייב ביצוע בירור באמצעות אולטרה סאונד או סיטי על מנת לשלול קיומה של אבן חוסמת בדרכי השתן או פגם מבני, אשר גורם להישארות הזיהום על אף טיפול אנטיביוטי שניתן. כך מורות ההנחיות המקובלות וכך נהוג לפעול בפרקטיקה היומיומית. המומחה קבע בחוות דעתו כי קריסת מערכות בשל אבן בשופכן הינה אירוע נדיר תוצאת הזנחה ואי ביצוע בירור כנדרש.

מומחית לפסיכיאטריה קבעה כי לתובעת תסמונת פוסט טראומה 

רופאה מומחית בכירה לפסיכיאטריה שבדקה את התובעת קבעה בחוות דעתה כי לתובעת נגרמה תסמונת פוסט טראומה (PTSD) בשל הטראומה שחוותה ואשר הציבה אותה בסכנת חיים מוחשית. המומחית קבעה כי מדובר בפגיעה קשה המשליכה על יכולת התפקוד היומיומי של האישה.

3,500,000 ש"ח פיצוי בשל איחור באבחון ובטיפול בשבץ מוחי - היכנס/י למידע על המקרה >

מהו הפיצוי הצפוי להתקבל בתביעה ?

כמקובל בתביעות רשלנות רפואית, הפיצוי לו זכאית התובעת הינו בגין הנזקים שנגרמו בשל הרשלנות -במקרה זה פיצוי בגין הכאב והסבל שנגרמו לתובעת בשל הרשלנות כמו גם בגין הפגיעה הנפשית שנותרה. [לחצ/י לקריאה על הפיצוי שהתקבל בתביעה זו].

 

לפי מה נקבע הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית ? עורכי דין מסבירים

פיצויים ברשלנות רפואית
היכנס/י למאמר

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן