תביעה בשל רשלנות רפואית באבחון אבנים בדרכי השתן

בתאריך 6.2.18 הגשנו לבית המשפט השלום בראשון לציון תביעה לפיצוי כספי בשל רשלנות באבחון אבנים בדרכי השתן של אישה כבת 60 לעת האירוע, אשר חוותה עקב כך ספסיס קשה שהציב אותה בסכנת חיים, כולל אשפוז כשהיא מונשמת ומורדמת בטיפול נמרץ, והותיר אותה עם נזקים שיוריים, נפשיים וגופניים.

האישה סבלה מדלקות חוזרות בדרכי השתן עם עדות לחיידק בתרבית שתן- על אף זאת, לא נעשה בירור בדבר הסיבה לזיהום החוזר, עד אשר חוותה האישה אירוע של קריסת מערכות שכמעט והביא למותה.

מעבר לרשלנות של קופת החולים אליה פנתה האישה בשל הזיהום החוזר, היתה הזדמנות למנוע האירוע הקשה כשפנתה האישה יום קודם לקריסתה למוקד רפואי- שם הרופא לא השכיל להעניק לה הטיפול המתאים שעשוי היה למנוע את ההתדרדרות שהגיעה למחרת.

רק לאחר שהאישה קרסה, והגיעה לאבדן הכרה, הונשמה והורדמה, בוצעה לה בדיקת סיטי בטן שהראתה אבן חוסמת בדרכי השתן שהייתה המקור לכל הצרות. חייה של האישה אמנם ניצלו, אבל נגרמו לה נזקים נפשיים חמורים בשל שחוותה, וכן נזקים נוספים.

פרופ' לאורולוגיה קבע בחוות דעתו שצורפה לתביעה כי היתה רשלנות רפואית בטיפול באישה

לכתב התביעה צורפה (כמתחייב על פי דין) חוות דעת של רופא מומחה פרופ' לאורולוגיה אשר קבע שהן קופת החולים והן המוקד הרפואי התרשלו בתפקידם. הפרופ' קבע כי הזיהום החוזר חייב ביצוע בירור באמצעות אולטרה סאונד או סיטי על מנת לשלול קיומה של אבן חוסמת בדרכי השתן או פגם מבני, אשר גורם להישארות הזיהום על אף טיפול אנטיביוטי שניתן. כך מורות ההנחיות המקובלות וכך נהוג לפעול בפרקטיקה היומיומית. המומחה קבע בחוות דעתו כי קריסת מערכות בשל אבן בשופכן הינה אירוע נדיר תוצאת הזנחה ואי ביצוע בירור כנדרש. עוד קבע הפרופ' שרופא המוקד אליו פנתה האישה ערב קודם לקריסתה, חייב היה להורות על אשפוזה ומתן טיפול אנטיביוטי מיידי שהיה בכוחו למנוע האסון שבפתח.

מומחית לפסיכיאטריה קבעה כי לתובעת תסמונת פוסט טראומה קשה

רופאה מומחית בכירה לפסיכיאטריה שבדקה את התובעת קבעה בחוות דעתה כי לתובעת נגרמה תסמונת פוסט טראומה (PTSD) בשל הטראומה שחוותה שהציבה אותה בסכנת חיים מוחשית וגרמה לה לנזקים. המומחית קבעה כי מדובר בפגיעה קשה המשליכה על יכולת התפקוד היומיומי של האישה.

טיפ: חווית אירוע רפואי שהותיר אותך עם נזק? התייעצ/י עם עו"ד

במקרה זה הייתה האישה מספיק ערנית ומודעת לזכויותיה, בין היתר בשל היותה אם לעורך דין, ולכן ידעה לפנות ולעמוד על זכויותיה וטוב שכך. יחד עם זאת, הרבה פעמים אנשים לא מודעים לזכויותיהם ומקבלים התוצאה הרעה של הטיפול הכושל מבלי לעמוד על זכויותיהם. המלצתנו היא בכל מקרה של נזק סביב טיפול רפואי לפנות לייעוץ עם עו"ד לרשלנות רפואית, על מנת שיברר אפשרות לתביעה. אולם וודאי שלא כל נזק שנגרם סביב טיפול רפואי הוא תוצאה של רשלנות רפואית אבל עד שלא בודקים לא יודעים.

למידע נוסף על הנושא:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp