פיצוי בשל רשלנות בטיפול בתסביב אשך

380,000 ש"ח פיצוי על רשלנות בטיפול בתסביב אשך, שחווה צעיר בשנות השלושים של חייו. בשל כך ניזוק אשכו של הצעיר ובדיקות הזרע שלו נפגעו. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, שייצגו התובע, מסבירים איך נקבע הפיצוי הכספי שקיבל התובע 

מה הייתה הרשלנות בטיפול בתסביב האשך של התובע ?

התובע פנה לרופא בשל כאבים ונפיחות באשך, הרופא לא ביצע הבדיקות המתאימות לשלול מצב של תסביב אשך (מצב בו נפגעת זרימת הדם לאשך בשל תסביב של חבל הזרע סביב עצמו) וקבע כי מדובר בדלקת. התובע המשיך לסבול מכאבים שהפכו להיות קבועים וחמורים. בשל כך פנה התובע שוב לרופא, אחר, אשר הפנה אותו באופן מיידי לבירור במסגרת בית חולים. למרבה הצער היה זה מאוחר מדי ואשכו של התובע ניזוק בצורה בלתי הפיכה.

להרחבה על נסיבות הרשלנות והתביעה לחצ/י כאן >

איך נקבע סכום הפיצוי שקיבל התובע ?

סכום הפיצוי שקיבל התובע נקבע במסגרת הסדר פשרה אליו הגיעו הצדדים. הסכם הפשרה קיבל תוקף של פסק דין. במסגרת דרישות התובע, אשר באו לידי ביטוי בסכום הפשרה עליו הוסכם, התבקשו הנתבעים לפצותו בין היתר בשל הרכיבים הבאים:

  • פגיעה בפוטנציאל ההשתכרות
  • כאב וסבל, צער ועוגמת נפש בשל הפגיעה באשך
  • השלכות נפשיות של הפגיעה באשך
  • פגיעה בפוטנציאל הפוריות

ניסיון גישור בין הצדדים לא הניב פרי, אולם לאחר שהוגשו ראיות התובע, ניאותו הנתבעים לפצותו בסכום גבוה משמעותית (יותר מפי שניים) מהסכום שהוצע לפצות בו את התובע במסגרת הליך הגישור.

סכום הפיצויים שקיבל התובע פטור מכל מס.

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן