מיליוני שקלים פיצוי בשל רשלנות רפואית בניתוח גב

ב12/2019 ניתן תוקף של פסק דין להסכם פשרה לפיו ישולמו לצעיר, שנפגע בעצבי "זנב הסוס" בשל רשלנות רפואית בניתוח גב, 3,300,000 ש"ח, זאת מעבר לתשלומי ביטוח לאומי שמשולמים לנפגע בשל הפגיעה (מוערכים במעל מיליון ש"ח) וכן בנוסף לקצבאות בגין אובדן כושר עבודה אותן ממשיך התובע לקבל. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, שייצגו הצעיר בתביעה, מתארים בשורות הבאות מה הייתה הרשלנות ועל סמך מה נקבע הפיצוי

 

מה הייתה הרשלנות בניתוח הגב שגרמה לפגיעה בעצבי זנב הסוס של התובע ?

התובע, צעיר בעשור השלישי לחייו, סבל במשך שנים מכאבי גב טורדניים. צילומים של עמוד השדרה הראו פריצת דיסק גדולה והיצרות של תעלת השדרה. בגין אלו החליט הצעיר לעבור ניתוח. לצורך כך פנה הוא אל מנתח גב אשר הציע לבצע לו כריתה של דיסק פרוץ, על מנת להעלים הכאבים. הניתוח בוצע בבית חולים פרטי. הגם שדוח הניתוח תיאר ניתוח "חלק ופשוט", מיד לאחר הניתוח הלין התובע על הירדמות לאורך הרגל ואזור הפרינאום ואי מתן שתן. צילום של הגב בוצע באיחור ניכר, לאחריו הוחלט לבצע לתובע ניתוח נוסף (רביזיה). על אף הניתוח הנוסף, נותר התובע פגוע ומוגבל בשליטה על סוגריו, בשל פגיעה בעצבי זנב הסוס שלו שהתרחשה בניתוח ו/או בגללו.

בתביעה, שנתמכה בחוות דעתו של ד"ר רוטמן זיגמונד- מומחה לנוירוכירורגיה, נטען כי הניתוח בוצע בצורה מהירה ופזיזה ובשל כך נפגעו עצבי "זנב הסוס" של התובע (עצבים האחראיים בין היתר על שליטה בסוגרים). כמו כן, נטען בתביעה שגם ההזדמנות למזער נזקי התובע הוחמצה, בשל מחדל רשלני ואי ביצוע ניתוח חירום מיד עם גילוי הפגיעה לאחר הניתוח. נטען כי מדובר במקרה חמור של רשלנות רפואית בניתוח, שכלל ניסיון לטשטש עקבות הרשלנות בניתוח, על ידי הצגת דוח ניתוח תקין לחלוטין.

להרחבה על נסיבות התביעה בגינה שולם הפיצוי לחצ/י כאן >

כיצד נקבע הפיצוי שקיבל הצעיר בשל הרשלנות בניתוח הגב שעבר ?

כמקובל בתביעות רשלנות רפואית, היקף הנזקים שנגרמו לתובע, על נתוניו האישיים, הם אלו שהכתיבו את גובה הפיצוי במקרה זה. כאמור, דובר בבחור צעיר, בעשור השלישי של חייו, אשר הפך נכה ומוגבל בצורה קשה בשל המקרה. הצעיר איבד יכולת לשלוט בצורה תקינה על סוגריו וכן נותר עם כאבים והגבלות בגב. הוא לא חזר למקום עבודתו, והחל לקבל בשל המקרה קצבאות נכות ואובדן כושר עבודה. הפיצוי במקרה זה, היווה נדבך עזרה נוסף בדרך לשיקומו של התובע ושילובו בחברה, חרף מגבלותיו.

התביעה במקרה זה הסתיימה בפשרה בין הצדדים במסגרת הליך של גישור. גובה הפיצוי המוסכם היווה נגזרת של גובה הפיצוי המלא, בהתחשב בסיכויים/סיכונים של כל צד לנצח/להפסיד בתביעה. הרכיבים המרכזיים שעמדו בבסיס הפיצוי שנקבע במקרה זה היו:

  • פיצוי בגין אובדן כושר השתכרותו של התובע
  • פיצוי בגין הוצאות שיקום וריפוי, לרבות אביזרים, סופגנים וכו'
  • פיצוי בגין עזרה בבית ומחוצה לו
  • פיצוי בגין התאמות דיור וניידות
  • פיצוי בגין כאב וסבל, צער ועגמת נפש

הפיצויים שקיבל התובע פטורים מכל מס.

לחצ/י לקריאה על עוד פיצויים שהתקבלו בתביעות רשלנות רפואית בטיפול עורכי הדין >

נפגעת מרשלנות בניתוח ? אף אחד לא יגלה לך את זה !

למרבה הצער, כשאדם נפגע מרשלנות בניתוח, איש מהמעורבים בטיפול לא ירוץ לספר לו את זה. גם במקרה זה של ניתוח גב כושל, אף לא אחד מהרופאים טרח לומר לתובע הצעיר כי נפלו כשלים בטיפול הניתוחי שקיבל. יתרה מזאת, דוח הניתוח שהוצג לא התאים למהלך שקרה בפועל בניתוח ולמעשה היה סוג של ניסיון "לסייד בלבן" קטסטרופה שהתרחשה. לאחר בחינת הראיות בצורה יסודית ומעמיקה, הצלחנו לגלות כי מה שנרשם בדוח הניתוח לא שיקף את מה שקרה בניתוח בפועל. התיק נסגר כאמור בהצלחה.

במקרה זה היה התובע הצעיר עירני למהלך הכושל שהותיר אותו עם פגיעה בלתי הפיכה. הוא פנה אלינו להתייעצות והסוף כאמור ידוע. יחד עם זאת, לא תמיד כך הם פני הדברים. הרבה פעמים מטופלים שנפגעו בניתוח (או חלילה נפטרו) מקבלים, הם או בני המשפחה, את הפגיעה כחלק ממהלך בלתי נמנע, הרבה פעמים לאחר שכך גם נמסר להם על ידי הצוות המטפל עצמו. לכן, המלצתנו היא תמיד להטיל ספק: כשיש ספק בדבר טיב הטיפול שקיבלת – פנה/י לייעוץ משפטי אצל עורך דין. עורך דין הבקי בתחום, יידע לברר מה קרה והאם מדובר ברשלנות או בתוצאה בלתי נמנעת של מצבך הרפואי.

עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מציגים טיפים שיעזרו לך לבחור את עורך הדין המתאים עבורך לייצוג בתביעת רשלנות רפואית

לטיפים לבחירת עורך הדין לחצ/י על הקישור

מקורות מידע וקישורים רלבנטיים

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן