מחפש/ת עורך דין לרשלנות רפואית? עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מסבירים מי עורך הדין המתאים וכיצד לבחור בו

עורך דין מומחה לרשלנות רפואית - האם יש דבר כזה בכלל ?

נכון להיום, אין לעורך דין בישראל אפשרות לקבל מומחיות פורמאלית ברשלנות רפואית. לכן, אין בפועל דבר כזה עורך דין לרשלנות רפואית "מומחה", כמו שאין עו"ד מומחה למשפט פלילי או לדיני תעבורה וכיוצא בזאת. החוק אף אוסר על עורך דין להציג עצמו כמומחה ברשלנות רפואית או בכל תחום משפטי אחר.

יחד עם זאת, בשנים האחרונות הולכת וגדלה המגמה של עורכי הדין להתמקצע בתחום משפטי מסוים, כך שאם בעבר מקובל היה שעורך דין לנזיקין היה מייצג בכל תחומי נזקי הגוף, כגון: תאונות דרכים, תאונות נפילה, תביעות לפי חוזי ביטוח וכו', בשנים האחרונות המגמה השתנתה לחלוטין ומקובל שעורכי דין מתמחים בתחום נקודתי, מעין "נישה" משפטית, כמו למשל תחום הרשלנות הרפואית.

הבעיה היא שלפי המצב החוקי הנוכחי, אין כל הגבלה על עורכי דין לייצג לקוחות בכל תחום שבו יחפצו. זאת ללא צורך ברישיון מיוחד לעסוק בתחום התמחות כזה או אחר (כפי שנהוג, למשל, במקצוע הרפואה). אין מדובר בעניין של מה בכך, שכן מבחינה תאורטית יכול עורך דין לייצג בתביעת רשלנות רפואית מורכבת ביותר, המצריכה ניסיון ומיומנות של שנים, יום אחרי שקיבל רישיונו לעסוק בעריכת דין, וללא כל ניסיון קודם בניהול הליך שכזה. כך גם יכול להיות עורך דין שיעסוק בכל תחומי המשפט האזרחי – נדל"ן, מסחרי, נזיקין וכו', כשהרשלנות הרפואית היא רק אחד מבין כמה תחומים בהם הוא עוסק.

כשמדובר בייצוג במקרים של תביעת רשלנות רפואית נודעת חשיבות רבה לניסיונו ולמקצועיותו של עורך הדין הנבחר לייצג הנפגע. מדובר בהליכים מורכבים, המחייבים ידע מעמיק בסדרי הדין, בדיני הראיות ובדיני הרשלנות הרפואית. ברור שהנפגעים העיקריים מהיעדר רגולציה בתחום, הם ציבור הלקוחות הפוטנציאליים. אלו יכולים להתקשר בייצוג עם עו"ד שאינו מתאים, ואינו בעל הכישורים לייצגם בצורה הולמת.

בישראל, קיימים כיום מספר משרדי עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואית ועוסקים בתחום זה כתחום עיסוק יחידי. אנו סבורים כי יש בכך תועלת רבה לאזרח התובע הפוטנציאלי מאחר שההתמקצעות בתחום ידע ספציפי- דיני הרשלנות הרפואית- מעלה את הרמה המקצועית של משרדי עורכי הדין לרשלנות רפואית והלקוח מקבל שירות איכותי וטוב יותר.

ניתן אם כן לסכם נקודה זו ולומר שלמרות העובדה שהחוק אינו מאפשר הענקת תעודת מומחה לעורך דין לרשלנות רפואית, בפועל קיימת מגמה של התמקצעות של עורכי דין ברשלנות רפואית, והמגמה- לשיטתנו – מבורכת. ולכן, גם אם פורמאלית אין דבר כזה עו"ד לרשלנות רפואית, בפועל ניתן למצוא משרד עורכי דין לרשלנות רפואית (משרד עורכי דין העוסק בפועל בתחום מקצועי זה כתחום עיסוק מרכזי).

63 שניות הסבר על מהי רשלנות רפואית מאת עו"ד אביחי דר

כיצד בוחרים עורך דין לרשלנות רפואית ?

בעידן של הצפת מידע, פרסומות אגרסיביות למדי והבטחות דמגוגיות רבות, עולה השאלה כיצד אם כן יכול נפגע רשלנות רפואית לדעת מיהו עורך הדין בעל מרב הכישורים לייצגו בדרך לפיצוי הכספי המרבי המיוחל. להלן מספר טיפים, מעין קווים מנחים עבורך, שיסייעו לך לבחור את עורך הדין המתאים עבורך לייצוג במקרה של רשלנות רפואית:

קבל/י המלצה על עורך הדין מלקוח מרוצה !

המלצה חמה ממכר שהתנסה בטיפולו של עורך הדין המיועד, ביקורת חיובית (מהימנה) באינטרנט או אפילו שיחת טלפון עם לקוח שטופל על ידי עורך הדין בעבר (ניתן לבקש מעורך הדין שיעביר פרטי לקוח קודם בהסכמת הלקוח), הם אמצעים טובים לעזור לך לבחור בעורך דין מנוסה ובעל יכולת הצלחה בתביעות רשלנות רפואית.

אנו מאמינים שהדרך הטובה ביותר לבחור בעורך דין לרשלנות רפואית היא על ידי קבלת המלצה מלקוח מרוצה. לחצ/י על הקובייה של דירוג גוגל וקרא/י ביקורות שנכתבו עלינו בגוגל. ניתן גם לדרג אותנו בעצמך !

Google Rating
4.9
ברר/י מידע על עורך הדין באינטרנט

מצד אחד רשת האינטרנט מציפה אותנו במידע, מצד שני- סינון נכון של המידע עשוי לסייע לך לברר פרטים ולהתרשם מעורך הדין המיועד לייצג בתביעת רשלנות רפואית. לכן, לשיטתנו מומלץ גם לנסות לברר מידע על עורך הדין באמצעות האינטרנט - באתרים משפטיים ובכלל. להלן קישור למרשם עורכי הדין בלשכת עורכי הדין- היכנס/י לוודא כי עורך הדין רשום במרשם.

מרשם עורכי הדין בלשכת עורכי הדין

לחצ/י על הקישור על מנת לוודא כי עורך הדין רשום במרשם רישוי עורכי הדין של לשכת עורכי הדין בישראל

"אין חכם כבעל ניסיון" -ברר/י על ניסיונו של עורך הדין בתחום

מובן שהאינטרנט אינו חזות הכל ולכן מומלץ להתרשם מעורך הדין בפגישה. במהלך הפגישה אל תהסס/י לבקש מעוה"ד שיספר על ניסיונו בתחום, לרבות מהו משך הזמן בו הוא עוסק ברשלנות רפואית; על מקרים בהם ייצג לקוחות במקרי רשלנות רפואית והאם יש מקרים שפורסמו בתקשורת; על הצלחותיו והישגיו ועל דרכי עבודתו. חשוב להתרשם שאכן מדובר בעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, בעל ניסיון. חשיבות רבה נודעת לניסיונו של עורך הדין ולמידת הכרתו את המערכת בתביעות רשלנות רפואית.

יש לוודא כי עורך הדין מתמחה בתביעות רשלנות רפואית

כפי שצוין לעיל, בשונה מהמצב בעבר, כיום עורכי דין מתמחים בתחומי משפט ספציפיים- כך למשל עורכי דין לרשלנות רפואית מתמקצעים בתחום הספציפי ורוכשים לאור זאת מיומנויות גבוהות. לכן, ודאו שעורך הדין אותו בחרתם, מתמחה ברשלנות רפואית כתחום עיסוק בלעדי, קרי שמדובר במשרד עורכי דין רשלנות רפואית ולא בעוד משרד עורכי דין העוסק בתחום זה, כתחום אחד נוסף מני רבים בו הוא עוסק.

יש לוודא כי שכר הטרחה שעורך הדין דורש הוא כמקובל בתביעות רשלנות רפואית

חשוב לקרוא את הסכם שכר הטרחה עליו חותמים עם עורך הדין לפני החתימה. חשוב לבקש מעורך הדין להבהיר כל נקודה שאינה ברורה. שכר הטרחה של עורך דין לרשלנות רפואית נקבע באחוזים מהפיצוי- אם וכאשר יהיה פיצוי. שכר הטרחה המקובל לייצוג עבור רשלנות רפואית נע בטווח שבין 20% ל-30% מהפיצוי. אין הגבלה בחוק לגובה שכר הטרחה של עורך דין בתביעות רשלנות רפואית. המקצועיות של עורך הדין בתביעות אלו יכולה להשפיע על גובה הפיצוי שהתובע יקבל. חשוב לזכור שהעסקה הזולה יותר היא לא תמיד העסקה הטובה יותר.

קרא/י עוד על שכר טרחת עורך דין בתביעות רשלנות רפואית

לסיכום, אם נפגעת עקב רשלנות רפואית, חשוב לבחור עורך דין לרשלנות רפואית שהוא בעל מירב הכישורים והיכולת לייצג אותך בצורה מיטבית ולהשיג עבורך את הפיצוי המקסימלי לו את/ה זכאי/ת. הנך מוזמנ/ת לתאם עמנו פגישת ייעוץ לא מחייבת, על מנת לבחור במשרד עורכי דין לרשלנות רפואית מתאים לצורך קבלת הפיצוי.

מידע נוסף וקישורים רלוונטיים:

יצירת קשר

לפניה מהירה