פיצוי בשל מוות מניתוח כיס מרה

800,000 ש"ח פיצוי בשל מוות מניתוח לכריתת כיס מרה שולמו ליורשיה של קשישה שנפטרה מספר ימים לאחר הניתוח. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, שייצגו את יורשי המנוחה, מסבירים בגין מה שולמו הפיצויים בתביעה

מה הייתה הרשלנות לאחר הניתוח ?

לתביעה, שהוגשה בשם יורשי המנוחה בגין רשלנות רפואית בניתוח, צורפה כמתחייב בהוראות הדין חוות דעת של מומחה רפואי לכירורגיה (המתגורר בארה"ב). המומחה עיין בתיקיה הרפואיים של המנוחה וקבע כי הן ההחלטה על ביצוע הניתוח והן ביצועו היו לקויים. זאת ועוד- בעיקר כשל הצוות הרפואי בבית החולים בו נותחה הקשישה, בכך שהתעלם ו/או לא פירש נכון שלל תסמינים וסימנים שהציגה המנוחה מיד לאחר הניתוח, אשר לימדו על זיהום (ספסיס) שהולך ופושה בגופה. על אף ההתדרדרות במצבה לאחר הניתוח לכריתת כיס המרה שעברה, לא נבדקה המנוחה על ידי המנתחים ו/או רופאים בכירים, כי אם על ידי רופאים זוטרים ומתמחים בלבד. בשל כך התאחרה האבחנה והמנוחה לא שרדה הזיהום הקשה שפקד אותה.

 

להרחבה על נסיבות התביעה לחצ/י כאן >

איך נקבע הפיצוי של מות המנוחה לאחר הניתוח ?

כמקובל בתביעות לפיצויים בשל רשלנות רפואית, היקף הפיצויים נקבע בהתאם לנתונים האינדיבידואליים של הניזוק. במקרה זה דובר על קשישה, ללא ילדים. בחישוב הפיצויים נלקחו בחשבון הנתונים הבאים:

  • גילה של המנוחה
  • היעדר ילדים תלויים
  • הכנסות מינימליות
  • כאב וסבל בימים שלאחר הניתוח ועד המוות
  • קיצור בשנות החיים

הפיצויים שולמו במקרה זה, כמו ברוב תביעות הרשלנות הרפואית, במסגרת הסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין מחייב. הסכם הפשרה גובש על ידי הצדדים לאחר שפנו להליך של גישור.

הפיצויים ששולמו ליורשים פטורים מכל מס.

3,300,000 ש"ח פיצוי בשל רשלנות רפואית בניתוח גב - היכנס/י וקרא/י >

מחפש/ת עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית – למד/י איך לבחור בעורך הדין הנכון !

היכנס/י לדף

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן