400,000 ש"ח פיצוי בשל פגיעה במעי בניתוח לכריתת כיס מרה

פיצוי של מאות אלפי שקלים על פגיעה במעי בניתוח כריתת כיס מרה. המנותח, גבר בשנות החמישים של חייו, נותר עם צלקות מרובות ופגיעה בדופן הבטן. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, שייצגו התובע, מסבירים על הרשלנות ועל הפיצויים

מה הייתה הרשלנות שגרמה לנזקיו של התובע ?

התובע עבר ניתוח לכריתת כיס מרה בגלל אבנים. במהלך הניתוח נצפתה הידבקות קשה של המעי הגס של התובע לכיס המרה. במקום להפריד את ההידבקויות כמקובל במקרים אלו באמצעות מספריים, השתמש המנתח בכלי טרמי שגרם לנקב במעי. הנקב תוקן בצורה שטחית. בימים שלאחר הניתוח הלך מצבו של התובע והתדרדר. על אף הסימנים, המעי הדולף של התובע אובחן באיחור רב והתובע נאלץ לעבור ניתוח תיקון.

 

להרחבה על נסיבות התביעה - לחצ/י כאן >

על סמך מה נקבע כי התובע יפוצה ב-400,000 ש"ח ?

בשל הרשלנות בניתוח כריתת כיס המרה שעבר התובע, נאלץ הוא לעבור ניתוחים נוספים. בשל כך, נותר הוא עם דופן בטן חלשה, כמו גם צלקות מרובות. במסגרת קביעת סכום הפשרה, נלקחו בחשבון מספר גורמים, בין היתר גילו של התובע, הכנסותיו ערב האירוע, תפקודו בשל האירוע ומאז, כמו גם הכאב והסבל, הצער ועוגמת הנפש שנגרמו לתובע בשל האירוע והשלכותיו.

העובדה שהתובע לא עבד ערב האירוע, כמו גם העובדה כי לתובע נכויות אחרות שאינן קשורות לאירוע הניתוח הרשלני, הובילו לכך שעיקר הפיצוי במקרה זה היה עבור הכאב והסבל, הצער ועוגמת הנפש שנגרמו לתובע.

הסכום גובש לאחר משא ומתן במסגרת הסכם פשרה עם הנתבעים, שקיבל תוקף של פסק דין.

סכום הפיצויים פטור מכל מס.

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן