רשלנות בהרדמה בניתוח גרמה לקרע בקנה הנשימה

תביעה לפיצויים כספיים בשל רשלנות בניתוח שגרמה לקרע בקנה הנשימה. המרדים נקט במיומנות ירודה בשימוש בטובוס להנשמת החולה וקרע את קנה הנשימה שלה. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מסבירים על התביעה ועל הנזקים שנגרמו לתובעת

מה הייתה הרשלנות בניתוח שגרמה לקרע של קנה הנשימה ?

התובעת, צעירה בשנות השלושים של חייה, עברה ניתוח בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח נעשה שימוש בטובוס – צינורית דקה המוכנסת לקנה הנשימה כדי להנשים המטופל בזמן ההרדמה. פעולה זו נקראת אינטובציה (צנרור קנה הנשימה). בשל מיומנות ירודה של הרופא המרדים נגרם כתוצאה מהטובוס קרע לאורך קנה הנשימה של התובעת. לאחר הניתוח אובחן הקרע מסכן החיים, שנסתם על ידי רקמת ושט שחדרה לתוכו.

רופא מומחה להרדמה קבע: הקרע נגרם בשל רשלנות של הרופא המרדים בניתוח

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה להרדמה, אשר קבע כי בשל התרשלות הרופא המרדים בניתוח, נגרם לתובעת קרע של הטרכיאה (קנה הנשימה). בחוות דעתו עמד הרופא המרדים על הסיבות האפשריות להופעת הקרע בקנה הנשימה של התובעת, אשר לא אמור לקרות בידיים מיומנות בנסיבות דומות. להלן עיקרי הקביעות:

אפשרות אחת היא, הכנסה כוחנית של הטובוס, ודחיסת התיל המוליך עמוק מדי עד כדי קרע של הקנה מקצה התיל.

אפשרות נוספת היא, שהקרע נגרם מלחץ מוגזם של בלונית האטימה (CUFF) שמחוברת לטובוס.

המומחה סיכם חוות דעתו וקבע כי:

"מכלול הנסיבות, כולל נתוניו של הקרע, מצביעים במקרה זה על מיומנות ירודה ולא סבירה של הרופא המרדים. היצמדות לכללים, ביצוע האינטובציה ללא הפעלת כוח, בתנוחה נכונה של ראש החולה ושימוש נכון בטובוס וב-cuff היה ללא ספק מונע האירוע החמור של קרע קנה הנשימה של הגב'… קיימים נזקים שיוריים מהאירוע בתחום אא"ג, ריאות ונפש שמצריכים הערכה על ידי מומחים מתאימים".

 

רשלנות של רופא מרדים גרמה לחסימת נתיב אויר של מנותחת- היכנס/י למידע >

מהם הנזקים שנגרמו לתובעת בשל הקרע של קנה הנשימה שלה בניתוח ?

הקרע מסכן החיים של התובעת בקנה הנשימה שלה, גרם לה לפגיעה פיסית ונפשית.

רופא מומחה למחלות אף אוזן גרון קבע בחוות דעת שצורפה לתביעה, כי בשל הפגיעה בקנה הנשימה נגרמה לתובעת נכות לכל החיים המתבטאת בין היתר בהפרעות בדיבור ובנשימה.

רופא מומחה לרפואת הנפש קבע בחוות דעת שצורפה לתביעה, כי בשל האירוע והשלכותיו לקתה התובעת בנכות נפשית לכל החיים של תסמונת פוסט טראומטית, המלווה בהתקפי פאניקה, קשיי נשימה, חרדות, פלאשבקים, הימנעויות, ירידה ניכרת בתפקוד ותלות בבעל, אצל אישה עצמאית ומתפקדת עד האירוע. התובעת נמצאת מאז האירוע במעקב פסיכיאטרי. לא הייתה בעבר בטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי.

מהי רשלנות רפואית בניתוח ? כמה מילים מאת עו"ד אביחי דר

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן