פיצוי בשל איחור בביצוע ניתוח לב לתיקון מפרצת באבי העורקים

מאות אלפי שקלים פיצוי לגבר בשנות הארבעים המאוחרות של חייו, במסגרת הסכם פשרה. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, שייצגו בתביעה, מסבירים על הנזק שנגרם לתובע ועל הפיצוי ששולם בתביעה

מה הייתה הרשלנות במקרה של התובע ?

התובע עבר ניתוח מעקפים בהצלחה ושוחרר לביתו. לאחר שחרורו החל לחוש חולשה ונחשד כי הוא לוקה בזיהום. בשל כך בוצעה לו בבית החולים בדיקת אקו לב שפוענחה באופן שגוי כתקינה. כחודש לאחר מכן, שב התובע לבית החולים עם החמרה במצבו. בדיקת אקו לב שנעשתה זו הפעם גילתה התרחבות מפרצתית של אבי העורקים (פסאדו-אנוריזמה). בשל כך הוכנס התובע לניתוח דחוף במהלכו נכרת הקטע המורחב באב העורקים שלו. מומחה לניתוחי לב שחוות דעתו צורפה לתביעה קבע כי אילו היתה מאובחנת ההתרחבות המפרצתית באב העורקים כחודש קודם למועד בו אובחנה, היה עובר התובע ניתוח קטן יותר, שכולל כריתה קטנה יותר של החלק המורחב מאבי העורקים [להרחבה על המקרה- לחצ/י כאן].

 

טיפים לבחירת עורך דין לרשלנות רפואית

טי]פים שימושיים לבחירה נכונה של עו"ד לרשלנות רפואית

איך נקבע הפיצוי בו זכה התובע ?

היקף הפיצויים בתביעות רשלנות רפואית מביא בחשבון את גובה הנזק שנגרם לתובע בשל הרשלנות, לרבות השפעותיו של נזק זה על התובע מבחינה ממונית (פגיעה בכושר השתכרות, הוצאות רפואיות, צורך בעזרה חיצונית וכו') וזאת בשים לב לנתוניו האישיים (גיל, מקצוע, שכר ערב האירוע ולאחריו, היקף המגבלות, הצרכים והעזרה להם התובע נזקק ויזדקק בעתיד).

במקרה זה קבע המומחה כי בשל הרשלנות התאחר ביצוע הניתוח של התובע. האיחור גרם לכך שההתרחבות של אבי העורקים גדלה במשך חודש ימים, והניתוח היה בסיכון גבוה יותר וכלל כריתה של חלק גדול יותר מאבי העורקים של התובע- דבר המציב התובע בסיכון גבוה יותר לסיבוכים בעתיד.

בפועל, לא ניתן היה להצביע במקרה זה על נזקים ממוניים ברורים כך שעיקר הפיצוי היה בשל הנזק הלא ממוני, הכאב והסבל ועוגמת הנפש שנגרמו לתובע.

סכום הפשרה גובש בין הצדדים ועוגן בהסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין מחייב.

סכום הפשרה פטור מכל מס.

2,400,000 ש"ח פיצוי בשל רשלנות באבחון סרטן צוואר הרחם

סכומים רשלנות רפואית
קרא/י על הפיצוי

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן