הרופאים לא ביצעו תפירה נכונה- החולה הוכנס לניתוח נוסף בשל דלף שנוצר

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין על ידי בית משפט השלום בראשון לציון, נקבע כי לקוח שיוצג על ידינו בתביעת רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה, יקבל 280,000 ש"ח פיצוי. בתביעה, שהתבססה על חוות דעת רפואית של מומחה בכיר לכירורגיה, נטען כי בשל כשל של הרופאים המנתחים בתפירה, נוצר דלף שסיכן חיי החולה והצריך ניתוח נוסף, שהותיר בטנו של התובע עם בקע.

רשלנות רפואית בניתוח לקיצור קיבה אינה אירוע חריג. ניתוחים בריאטריים אלו הופכים עם השנים נפוצים יותר ויותר. כמו כל ניתוח בטן אחר, גם ניתוחים אלו כרוכים בסיכונים לשלום החולה, ובתוך כך סיכון מג'ורי לדלף שעלול להביא לדלקת של חלל הבטן (פריטוניטיס) שעלולה להביא לאלח דם (ספסיס) ומוות. לפעמים הסיכון מתממש בשל רשלנות רפואית- או אז יכולה להיות לנפגע (או בני משפחתו במקרי מוות, חו"ח) עילה לתבוע פיצוי על רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה.

למידע נוסף על רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה לחצ/י כאן.

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.

יצירת קשר

לפניה מהירה
whatsapp
whatsapp
דילוג לתוכן