מאות אלפי שקלים פיצוי בשל רשלנות בניתוח שרוול לקיצור קיבה

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין נקבע כי בית חולים ישלם 280,000 ש"ח לגבר בשנות השישים לחייו שעבר ניתוח כושל לקיצור קיבה בשיטת שרוול.

עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר שייצגו בתביעה מסבירים על הרשלנות שהתרחשה בניתוח השרוול ועל הנזקים שנגרמו והפיצוי ששולם לתובע

מה הייתה הרשלנות בניתוח השרוול ?

התובע בחר לעבור ניתוח קיצור קיבה בשיטת שרוול, בשל השמנת יתר. במסגרת ניתוח זה כורתים חלק מהעקומה הגדולה של הקיבה ומותירים למעשה שרוול קיבה, מעין צינור צר בקוטר של כ- 2-3 ס"מ. כלי עזר הכרחי לתפירת שרוול הקיבה הוא מכשיר הבוג'י (Bougie) – מכשיר המאפשר תפירה תקינה של השרוול, באופן שלא יהיה צר מדי או רחב מדי. במקרה של התובע נתפר השרוול ללא שימוש במכשיר הבוג'י. כמו כן, דלף מקו הסיכות שזוהה בניתוח לא טופל כנדרש. כך קרה שביום הרביעי לאחר הניתוח הוכנס התובע לניתוח דחוף, בשל התדרדרות שהופיעה במצבו. בניתוח התגלה כי שרוול הקיבה צר מדי באופן שנגרמת חסימה. כמו כן, זוהה דלף מקו הסיכות וכן כתוצאה מזונדה שהושארה שלא לצורך בקיבתו של התובע.

מומחה רפואי בכיר לכירורגיה, העוסק בניתוחי קיצור קיבה, קבע בחוות דעתו שצורפה לתביעה כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה.

בכתב ההגנה דחו הנתבעים כל טענה לרשלנות מצדם ואף תמכו הגנתם בחוות דעת רפואית של רופא מומחה מטעמם, אולם בהמלצת בית המשפט פנו הצדדים להליך של גישור שהביא לסיום התביעה בהסכם פשרה מוסכם.

מהם הנזקים שנגרמו לתובע בשל הרשלנות בניתוח השרוול שעבר ?

בשל הרשלנות בניתוח השרוול, נאלץ התובע לעבור ניתוח נוסף, שהיה כרוך בפתיחת הבטן והופעת צלקת ארוכה. במקום הצלקת הופיע בהמשך גם בקע. מלבד זאת, כישלון הניתוחים סיכל מטרת ביצועם – ירידה במשקלו של התובע.

איך נקבע גובה הפיצוי בשל הרשלנות בניתוח השרוול ?

לאחר שבית המשפט הפנה את הצדדים להליך של גישור לצורך פשרה, הונחה הצעה לפצות התובע ב-280,000 ש"ח בגין נזקיו מניתוח השרוול. הנתונים שהשפיעו על הצעת הפשרה בתיק זה היו בין היתר:

  • גילו של התובע על סף גיל הפרישה מעבודה וממילא לא ניתן היה להציג ירידה בהכנסות התובע בשל נזקיו מהניתוח.
  • הנכות של התובע לא גרמה לגריעה בתפקודיו השונים.
  • הפיצוי- רובו ככולו, שולם בגין נזק לא ממוני שנגרם לתובע- כאב וסבל, צער ועגמת נפש מכישלון הניתוחים והפגיעות שנגרמו לו.

להרחבה בנושא של חישוב פיצויים במקרים של רשלנות רפואית בניתוחים לחצ/י כאן

רוצה לקרוא על עוד פיצויים ששולמו בתביעות רשלנות רפואית ? לחצ/י כאן >

קישורים רלבנטיים למאמר:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן