פיצוי בשל עיוורון עקב מחלת הגלאוקומה

קשיש שיוצג על ידי עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר זכה ב-750,000 ש"ח פיצוי בשל עיוורון ממחלת הגלאוקומה. עורכי הדין תבעו בעילה של רשלנות רפואית וקופת החולים ביקשה להתפשר. עורכי דין מסבירים.

מה הייתה הרשלנות בטיפול בגלאוקומה שהובילה לעיוורון ?

התובע, קשיש בשנות השבעים לחייו, אובחן בשנות החמישים המאוחרות לחייו עם מחלת גלאוקומה בשתי עיניו. בשל כך החל התובע מעקב אצל רופאי עיניים בקופת החולים ופעל לפי המלצותיהם. לאחר שנות מעקב רבות הופיע עיוורון בעיניו בשל המחלה. בשל כך פנה אלינו באמצעות בתו שביקשה לדעת כיצד קרה שעל אף שאביה טופל בקפדנות, הפך עיוור. לאחר שאיתרנו את תיקיו הרפואיים של התובע, פנינו להתייעצות עם רופא עיניים בכיר, מומחה למחלת הגלאוקומה. המומחה מצא כי הטיפול שניתן לתובע במשך שנות המעקב היה מתחת לסטנדרט המקובל ובשל כך לקה התובע בעיוורון.

היכנס/י להרחבה על נסיבות התביעה >

מהם הנזקים שנגרמו לתובע בשל הטיפול הרשלני במחלת הגלאוקומה שלו ?

בשל רשלנות רפואית מתמשכת לאורך שנות הטיפול של התובע בקופת החולים, הלך ועלה הלחץ התוך עיני בעיניו של התובע ושדה הראייה שלו הלך והצטמצם עד שהופיע עיוורון. בשל כך הפך התובע הקשיש למוגבל בתפקודיו הבסיסיים בבית ומחוצה לו והא זקוק לליווי ולהשגחה מלאים.

 

איך נקבע גובה הפיצוי שקיבל התובע ?

מצד אחד, התובע היה קשיש בעת שהתעוור, תושב קיבוץ. מצד שני, התובע נאלץ לחיות שנות החיים שנותרו לו כשהוא עיוור הזקוק לסיוע בכל תפקודיו. במקרה זה חושבו עלויות העזרה לה יזדקק התובע לאורך שנות חייו לפי עלות מטפל צמוד בחודש. כמו כן, בין היתר חושבו עלויות התאמת דיור למצבו וכן נכלל פיצוי בגין הצער ועוגמת הנפש, הכרוכים בשנים שנותרו לתובע לחיות כעיוור.

בתוך כך שוקללו סיכויי התביעה וכן שיקולים נוספים ובסופו של דבר הגיעו הצדדים להסכם פשרה לפיו יקבל התובע 750,000 ש"ח פיצוי בתמורה לדחיית התביעה נגד קופת החולים.

סכום הפיצויים שקיבל התובע פטור מכל מס.

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן