970,000 ש"ח פיצוי לצעיר בשל רשלנות בטיפול בפקקת ורידים (טרומבוזה)

970,000 ש"ח פיצוי בשל רשלנות בטיפול בפקקת ורידים ביד של צעיר, אותו ייצגו עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר. על הרשלנות ועל הפיצוי שהתקבל – בשורות הבאות

מה היתה הרשלנות בטיפול בפקקת הוורידים בה לקה התובע ?

התובע פנה לקופת החולים עם הופעת סימני פקקת של הוורידים העמוקים בידו הימנית. פקקת של הוורידים העמוקים, טרומבוזה או DVT באנגלית, הינו מצב חירום רפואי המחייב אבחון וטיפול מהירים. על אף זאת ניתנה לתובע הפניה לא דחופה לבדיקת אולטרסאונד שבכוחה לאבחן הטרומבוזה. רק כעבור כשבועיים, עבר התובע הבדיקה ואובחן עם פקקת של הוורידים העמוקים בידו (שכמובן התקדמה בינתיים עד לביצוע בדיקת האולטרסאונד). הוא הופנה מיידית לחדר מיון ושם החל לקבל טיפול מתאים. למחרת, כששב התובע אל קופת החולים, החליטה רופאת המשפחה לשנות הטיפול הרפואי המתאים שנרשם לו בחדר המיון יום קודם לכן, ורשמה לו מינון שגוי ולא הולם. בשל כך הוחמר מצב הפקקת והתובע נותר עם פגיעה בלתי הפיכה בידו הדומיננטית.

להרחבה על נסיבות המקרה לחצ/י כאן >

מה הנזק שנגרם לתובע בשל האיחור באבחון בטיפול בפקקת ביד ?

בשל האיחור באבחון ובטיפול בפקקת הוורידים בידו של התובע, נגרמו דלקת ונזק בלתי הפיך לוורידים העמוקים בידו הימנית והופיעה אצלו תסמונת פוסט טרומבוטית (POST THROMBOTIC SYNDROME). התובע הפך מוגבל בביצוע פעולות יומיומיות בידו הימנית הדומיננטית, כגון: ניקיון הבית, בישול, סחיבת משאות, הקלדה במחשב, נהיגה, תליית כביסה, רחצה וסיבון, נגינה בגיטרה וכד'. התובע סובל מכאבים וזרמים לאורך יד ימין ומתעייף מהר כאשר משתמש בה. הוא מטופל בנוגדי קרישה, נוגדי כאבים וקנאביס רפואי.

איך חושב הפיצוי לתובע ?

בהתאם לדיני הרשלנות הרפואית, היקף הנזק שנגרם לתובע ומגבלותיו בשל כך, לצד נתוניו האישיים כמו גילו, עיסוקו וכישוריו, הם אלו שמכתיבים את גובה הפיצוי לו זכאי התובע. כך גם במקרה זה, גילו הצעיר יחסית של התובע, לצד עיסוקו (עבודה מול מחשב) ומגבלותיו (סבילות ירודה למאמצים ביד), וכן הכאבים והסבל שהיו – ועודם- מנת חלקו, הם אלו שהובילו לסכום הפיצוי שנקבע.

כמו במקרים רבים אחרים של תביעות רשלנות רפואית, גם במקרה זה הסתיימה התביעה בהסכם פשרה מול הנתבעים, וההסכם קיבל תוקף של פסק דין.

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן