מאות אלפי שקלים פיצוי בשל נפילה מכיסא גלגלים במהלך אשפוז

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין, נקבע כי בית חולים שיקומי ישלם 630,000 ש"ח בשל אירוע נפילה שחווה מטופל בעת אשפוזו בבית החולים.

עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, שייצגו בתביעה, מסבירים מה הייתה הרשלנות ואיך נקבע הפיצוי ששולם

מה הייתה הרשלנות שגרמה לנפילה במהלך האשפוז בבית החולים ?

המטופל, גבר כבן 67 בעת המקרה, הגיע לבית החולים לשיקום, לאחר שעבר ניתוח ראש. בשל מצבו סבל מקשיי יציבות, בלבול וחולשת שרירים. על אף שבקבלתו לשיקום צוין כי לאור מצבו יש לנקוט באמצעי זהירות על מנת למנוע נפילה, אמצעים שכאלו לא ננקטו והמטופל נפל לאחר שקם מכיסא הגלגלים בו ישב, כשהיה בחדר האוכל. בשל הנפילה נחבל המטופל בראשו והופיע דימום קשה. מספר שבועות לאחר מכן, נפטר בשל סיבוכי הנפילה והדימום המוחי. בשל כך הוגשה התביעה.

לתביעה צורפה חוות דעת של מומחה רפואי לגריאטריה, אשר קבע כי בית החולים התרשל בטיפול במנוח: על אף הסיכון שהיה למנוח לנפילה, כפי שבית החולים התרשם בעצמו בקבלתו של המנוח לאשפוז, לא ננקטו האמצעים הנדרשים למניעתה. כך למשל, ההוראה שהייתה להשגיח על המנוח בעת קימה/ישיבה על הכיסא לא מולאה, וגם אמצעים אחרים מקובלים למניעת אירוע שכזה- כמו מדף המונח על הכיסא ומונע קימה פתאומית או וידוא כי המטופל קשור לכיסא הגלגלים, לא נעשו.

למידע על פיצויים בשל נפילות בבית חולים לחצ/י כאן >

איך חושב הפיצוי בשל הנפילה של החולה מכיסא הגלגלים ?

בהמלצת בית המשפט פנו הצדדים להליך של גישור, לאחריו הונחה הצעה לפצות אחיו של המנוח (יורשו על פי צוואה), ב-630,000 ש"ח בשל אירוע הנפילה והשלכותיה.

הנתונים שנלקחו בחשבון לצורך קביעת פיצוי זה, היו העובדה שמדובר בחולה בן 67 שיצא משוק העבודה, לצד ההנחה כי אילולא הרשלנות היה צפוי המנוח למלא ימיו. למעשה עיקר הפיצוי ששולם במקרה זה, היה בגין הכאב והסבל שחווה המנוח בשל אירוע הנפילה ובגין אובדן שנות חיים.

למידע על פיצויים בשל מוות מרשלנות רפואית לחצ/י כאן >

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן