קשיש שעבר ניתוח מיותר זכה במאות אלפי שקלים פיצוי על רשלנות רפואית בניתוח סינוסים

לקוח שיוצג על ידי עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר זכה בפיצוי של מאות אלפי שקלים בשל עיוורון שנגרם לעינו לאחר רשלנות רפואית בניתוח לניקוי סינוסים (FESS). בכתב התביעה נטען כי התובע, קשיש ניצול שואה, עבר ניתוח מיותר שלא היה לו בו צורך,  וכן לא עודכן לפני הניתוח שקיים סיכון לפגיעה בראייה. לאחר הניתוח הופיעה פגיעה בראייה בעין אחת של התובע. בשל כך הוגשה תביעה שהסתיימה כאמור עם פיצוייו של הקשיש במאות אלפי שקלים.

במקרה זה זכה הקשיש בפיצוי על רשלנות רפואית בניתוח סינוסים, שלא היה לו צורך עבורו ושנעשה תוך כדי הפרת זכותו לקבל מלוא המידע והסיכונים הכרוכים בניתוח שהוצע לו כמו גם מידע בדבר אלטרנטיבה שמרנית – טיפול תרופתי במקרה זה- כתחליף לניתוח.

היעדר הסכמה מדעת לטיפול ניתוחי עשויה להוות כשלעצמה רשלנות ולזכות בפיצוי כספי. במקרה זה כאמור לא נמסר לקשיש מלוא המידע ביחס לאלטרנטיבות הטיפוליות הקיימות במצבו, וכן לא הוסבר לו לגבי הסיכון של פגיעה בראייה. בשל כך שולמו לו הפיצויים. לקריאה נוספת על הנושא של הסכמה מדעת לטיפול רפואי לחצ/י כאן.

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.

יצירת קשר

לפניה מהירה
דילוג לתוכן