פיצוי בשל רשלנות בניתוח סינוסים (FESS)

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין נקבע כי רופא אף אוזן גרון יפצה קשיש ב-300,000 ש"ח בשל רשלנות רפואית בניתוח סינוסים (FESS).

עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, שייצגו הקשיש בתביעה, מסבירים על הפיצוי ששולם בתביעה

מה הייתה הרשלנות בניתוח הסינוסים שעבר הקשיש ?

לתביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה למחלות א.א.ג. אשר קבע כי הקשיש-התובע עבר ניתוח מיותר שלא היה לו בו צורך (ללא אינדיקציה). התובע אובחן עם סינוסיטיס שספק אם הייתה לו. בכל מקרה, סינוסיטיס מצריכה קודם כל טיפול שמרני תרופתי ורק אם טיפול זה נכשל, ניתן להציע ניתוח FESS. במקרה זה לא הוצע לתובע טיפול תרופתי אלא ניתוח בלבד, וגם לא נמסר לתובע שאחד מסיכוני הניתוח שהוצע לו הוא פגיעה בראייה (הסיכון שהתממש במקרה של התובע). לאחר הניתוח הופיעה פגיעה בראייה בעין אחת של התובע. בשל כך הוגשה תביעה שהסתיימה כאמור עם פיצויו של הקשיש במאות אלפי שקלים.

להרחבה על נסיבות התביעה והרשלנות במקרה זה לחצ/י כאן >

איך נקבע הפיצוי שקיבל הקשיש בשל הרשלנות בניתוח הסינוסים ?

מאחר שדובר במקרה זה בקשיש, פנסיונר, לא ניתן היה לתבוע פיצוי בגין אובדן שכר ולמעשה עיקר הפיצוי במקרה זה היה בגין נזק לא ממוני – כאב וסבל, צער ועוגמת נפש וכן בשל הפרת החובה לקבל מהתובע הסכמה מודעת לטיפול – להחתים אותו על טופס הסכמה לניתוח לאחר שנמסר לו כל המידע הרלבנטי לצורך קבלת ההחלטה אם להסכים לניתוח או לא, בתוך כך – מידע על הסיכונים הקיימים וכן מידע על האפשרות לקבל טיפול שמרני (תרופתי) במקום ניתוח.

היעדר הסכמה מדעת לטיפול ניתוחי עשוי להוות כשלעצמו רשלנות ולזכות בפיצוי כספי. במקרה זה כאמור לא נמסר לקשיש מלוא המידע ביחס לאלטרנטיבות הטיפוליות הקיימות במצבו, וכן לא הוסבר לו לגבי הסיכון של פגיעה בראייה. בשל כך שולמו לו הפיצויים. לקריאה נוספת על הנושא של הסכמה מדעת לטיפול רפואי לחצ/י כאן.

על מנת לקבל פיצויים בשל רשלנות רפואית צריך לשכור שירותי עורך דין – איך לבחור עורכי דין לרשלנות רפואית ?

לחצ/י כאן

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן