פיצוי בשל רשלנות בטיפול בדלקת ריאות

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין ע"י בית משפט השלום ברמלה נקבע כי בית חולים באזור השפלה יפצה ב-500,000 ש"ח את ילדיה של נכה קשישה שמצאה את מותה במהלך אשפוז בבית חולים, כתוצאה מרשלנות בטיפול בדלקת ריאות.

עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, שייצגו התובעים, מסבירים על הרשלנות ועל אופן קביעת הפיצוי שהתקבל

מה הייתה הרשלנות בטיפול בדלקת ריאות ?

המנוחה אושפזה בבית החולים בשל תסמינים של דלקת ריאות, אך לא קיבלה טיפול הולם ונמצאה מתה במיטתה מספר ימים לאחר מכן. סיבת המוות הייתה דלקת ריאות שלא טופלה כראוי. כתב התביעה נתמך בחוות דעתו של פרופ' בכיר המתמחה ברפואה פנימית שקבע כי מדובר ב"ליקוי מאורות" בטיפול בדלקת במנוחה בבית החולים. להרחבה על נסיבות התביעה לחצ/י על הקישור.

כיצד נקבע הפיצוי בשל הרשלנות בטיפול בדלקת הריאות ?

חשוב להקדים ולציין שהגורם הקובע את גובה הפיצוי במקרה של מוות מרשלנות רפואית הוא בראש ובראשונה נתוניו האישיים של הנפטר ונסיבות פטירתו. לא מקרה של פטירת צעיר, שעבד והיה פעיל ערב המקרה שהביא למותו, כמו מקרה של פטירת קשישה, חולה ונכה. מאחר שמרכיבי הפיצוי העיקריים במקרה של פטירה בשל רשלנות רפואית הם אובדן השתכרות וקיצור תוחלת חיים, ככל שמדובר בנפטר שהשתכר בשכר גבוה יותר, והיה צעיר יותר- כך הפיצוי יגדל בהתאם.

במקרה זה, דובר בקשישה נכה עם מחלת רקע קשה, שלא הייתה צפויה למלא ימיה; למעשה תוחלת חייה הצפויה של הקשישה הייתה שנים בודדות בלבד ללא קשר לרשלנות בטיפול בדלקת הריאות. המנוחה גם לא עבדה בשל נכותה והייתה תלויה בעזרת הזולת. אמנם קצבאות הנכות שקיבלה המנוחה מהמוסד לביטוח לאומי בגין נכותה הבסיסית נחשבו כהכנסה שאבדה למנוחה בשל המוות, אולם הפיצוי במקרה זה – רובו ככולו – היה בגין הקיצור בתוחלת החיים של המנוחה – מותה בטרם עת בשל רשלנות בטיפול בדלקת הריאות בה לקתה.

חישוב פיצויים בשל מוות מרשלנות רפואית - לחצ/י למידע >

טיפים לבחירת עו"ד המתמחה בדיני הרשלנות הרפואית

לטיפים לבחירת עורך דין רשלנות רפואית לחצ/י על הקישור

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן