האירוע המוחי לא נמנע- בית החולים יפצה במאות אלפי שקלים

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין נקבע כי אישה אותה ייצגנו תקבל פיצוי של 550,000 ש"ח, מעבר ל10,000 ש"ח כל חודש שהיא תמשיך לקבל מהמוסד לביטוח לאומי, על רשלנות בטיפול בשבץ מוחי. בתביעה נטען כי האישה קיבלה טיפול רשלני במסגרת אשפוזה וביקוריה במיון בית חולים ממשלתי, כאשר על אף היותה בסיכון גבוה לפתח אירוע מוחי – בשל אירוע מוחי חולף שחוותה, לא זוהה האירוע שבפתח ולא ניתן טיפול מניעתי. 

האישה נותרה עם נזק בלתי הפיך שפוגע בעצמאותה והיא הפכה נכה. בית החולים הכחיש במסגרת התביעה אחריותו למקרה, אולם בסופו של דבר פיצה האישה במאות אלפי שקלים. 

אי מתן טיפול מנע לאחר אירוע מוחי חולף – רשלנות רפואית ?

אירוע מוחי חולף או באנגלית – TIA- מהווה "נורת אזהרה" לפני שבץ מוחי שמתפתח. מאחר שהרבה פעמים אירוע שכזה מקדים שבץ מוחי. חולה המציג תלונות המתאימות לאירוע מוחי חולף, צריך לעבור בירור מתאים באופן מיידי. אי מתן טיפול הולם במקרה של אירוע מוחי חולף, עלול להיחשב לרשלנות בטיפול באירוע מוחי בבית חולים.

מקרים של טיפול לקוי באדם המציג סימנים של אירוע מוחי, מתרחשים לא אחת בין כותלי בית הסוהר- חובת שירות בתי הסוהר לדאוג לבריאות האסיר אינה מוטלת בספק וקבוע עלי חוק. לכן, אי מתן טיפול נכון לאסיר המציג סימני אירוע מוחי עלול להיחשב לרשלנות רפואית בכלא ולזכות האסיר- ומבקרה של פטירה חלילה – את יורשיו החוקיים, בפיצויים.

יצירת קשר

לפניה מהירה
דילוג לתוכן