רשלנות רפואית בטיפול בדלקת ריאות גרמה למותה של מטופלת

עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מתארים מקרה תביעה לפיצויים כספיים בשל מוות של אישה כבת 62 בשל רשלנות רפואית בטיפול בדלקת ריאות בעת אשפוז בבית חולים במרכז הארץ

מה הייתה הרשלנות שגרמה למות המטופלת ?

המנוחה התקבלה לבית החולים עם דלקת ריאות והחלה לקבל טיפול תרופתי, אולם הרופאים לא טרחו לעקוב במשך ימי האשפוז אחר דלקת הריאות שלה- לא נעשתה לה כל בדיקה גופנית פנימית (הכוללת בין היתר האזנה לריאות) וגם לא מעקב אחר הדלקת בצילומי חזה. בהיעדר מעקב וטיפול מתאימים, החריפה דלקת הריאות והביאה למות החולה.

לתביעה צורפה חוות דעת של מומחה רפואי, פרופסור לרפואה פנימית, אשר עיין בתיקיה הרפואיים של המנוחה ומצא כי מותה נגרם בשל רשלנות רפואית של בית החולים – להלן עיקרי קביעות המומחה:

  • לא ערכו למנוחה בדיקה על ידי רופא, הכוללת בין היתר האזנה לריאות
  • לא עקבו אחר ממצאי הדלקת על ידי צילומי חזה
  • לא התאימו הטיפול הנדרש בדלקת ריאות למנוחה בהתאם לשינויים במצבה במהלך האשפוז

המומחה קבע בחוות דעתו בצורה שאינה משתמעת לשני פנים כי מדובר בלא פחות מליקוי מאורות של הצוות שטיפל במנוחה בבית החולים:

"תמונת האשפוז של המנוחה היא ליקוי מאורות של הצוות המטפל. גישה רפואית סבירה למנוחה, בדיקה רפואית בסיסית ומעקב מסודר היו מונעים את מותה".

מותה של המנוחה נגרם בשל דלקת ריאות שלא טופלה כנדרש

הפרופ' קבע בחוות דעתו שלפי דוח הנתיחה הפתולוגי שלאחר המוות (post-mortem- ראה ערך בויקיפדיה), מחלת החום בגינה אושפזה המנוחה בבית החולים, החלה בדלקת ריאות שהתפשטה לשתי הריאות. הזיהום הריאתי הפך לזיהום כללי חמור והביא בסופו של דבר למות החולה.

הפיצוי הנדרש בשל מות המטופלת בשל רשלנות בטיפול בדלקת הריאות

במקרה זה, זכות התביעה בגין מות המנוחה מוענקת לעיזבונה (המורכב למעשה מילדיה הבגירים- יורשיה החוקיים). התביעה הוגשה לבית משפט השלום ומשכך מוגבלת לפיצוי מקסימלי של 2,500,000 ש"ח. אין זה המקום לפרט רכיבי הפיצויים שנדרשו בתביעה, אולם נציין רק שעיקר הפיצוי הצפוי במקרה זה הוא בגין ראש הנזק של אובדן הכנסה (כולל קצבאות נכות להן הייתה המנוחה זכאית טרם מותה) וכן בגין ראש נזק לא ממוני של קיצור תוחלת חיים- דהיינו- פיצוי בשל פטירתה של המנוחה בטרם עת [להרחבה בנושא של אופן חישוב הפיצויים בתביעת עיזבון לחצ/י כאן].

900,000 ש"ח בשל רשלנות בטיפול בתינוק בתינוקייה של בית החולים >

מתי מומלץ לפנות לעורך דין במקרה של טיפול כושל בדלקת ריאות ?

דלקת ריאות היא מחלה אשר עלולה לגרום למטופל נזקים חמורים וחלילה להביא למותו בטרם עת. משכך, נודעת חשיבות רבה לאבחון בזמן ולטיפול הולם במקרה של דלקת ריאות. מאחר שהמערכת הרפואית אינה נוהגת לחשוף ולגלות כי נפגע ניזוק בשל דלקת ריאות שלא טופלה כנדרש, המלצתנו החד משמעית היא לפנות לייעוץ עם עורך דין המתמחה בתביעות רשלנות רפואית בכל מקרה בו קיים אצלך חשד כי דלקת הריאות לא טופלה כנדרש ונגרם בשל כך נזק למטופל או חלילה מוות.

איך כדאי לבחור עורך דין לתביעת רשלנות רפואית ? טיפים שיעזרו לך לדעת איך לבחור עורכי דין לרשלנות רפואית- לחצ/י על הקישור

4 טיפים מועילים לבחירת עורכי דין לרשלנות רפואית

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן