מאות אלפי שקלים פיצוי לילד שנפגע בשל רשלנות שהתרחשה בתינוקייה לאחר הלידה

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין ב-5.3.20, נקבע כי בית חולים יפצה ילד כבן 10 ב-900,000 ש"ח, בשל אירוע היפוגליקמיה (תת סוכר בדם) שחווה בגיל 3 ימים, בתינוקיית בית החולים. בשל האירוע נגרמה לתינוק נכות נוירולוגית.

עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מסבירים בשורות הבאות מה הייתה הרשלנות במקרה זה ועל סמך מה נקבע הפיצוי בתביעה

מה הייתה הרשלנות בטיפול בתינוק ?

בכתב התביעה, שהתבסס בין היתר על חוות דעת רפואית של מומחית בכירה לרפואת היילוד (נאונטולוגיה), נטען כי בית החולים התרשל בהשגחה על התינוק, עת היה תחת טיפול "פוטותרפיה" לצהבת של היילוד (טיפול תחת אור הניתן בתינוקיית בית החולים). המומחית קבעה כי התינוק הוזן בחסר, בשל כך התייבש וחווה אירוע היפוגליקמיה שגרם לו לנזק.

בכתב הגנתו דחה בית החולים את אחריותו לנזקי התינוק ואת הקשר בין נזקים אלו לטיפול שקיבל בבית החולים, אולם בסופו של דבר היה נכון להתפשר ולפצות בכמעט מיליון ש"ח.

להרחבה על נסיבות התביעה לחצ/י כאן >

על סמך מה נקבע הפיצוי לילד בשל הנזק מאירוע ההיפוגליקמיה שחווה בתינוקייה ?

הפיצויים ברשלנות רפואית נקבעים על סמך נתוניו של כל מקרה ומקרה. גילו של הנפגע ונתוניו האישיים לצד היקף הפגיעה והשלכותיה על הניזוק, הם אלו שמכתיבים את גובה הפיצוי שייפסק בתביעה.

כשמדובר בחישוב נזקים של קטין בשל רשלנות רפואית, כמו במקרה זה, נעזר בית המשפט בחזקות ובנתונים סטטיסטיים שמטרתם לסייע בידיו על מנת לחשב ולקבוע את היקף נזקיו העתידיים של הילד למשך כל שנות חייו הצפויות. גובה הפגיעה שנגרמה בשל המקרה, המתורגמת לאחוזי נכות, מסייעת לחשב הפיצויים בראשי הנזק השונים (אובדן כושר השתכרות, כאב וסבל וכו').

במקרה זה קבע רופא מומחה לנוירולוגיה כי נכותו של הקטין אינה עולה על 19%. על בסיס זה הסכימו הצדדים להגיע להסדר פשרה של 900,000 ש"ח, הכולל בתוכו גם פיצוי בשל עגמת הנפש והצער שהסבה הפגיעה לילד.

**חשוב להדגיש כי חישוב הפיצויים בתביעות רשלנות רפואית הינו אינדיבידואלי ותלוי בנתוניו הפרטניים של כל מקרה ומקרה.

מחפש עו"ד לרשלנות רפואית ? כך תבחר את עורך הדין המתאים

לקריאה לחצ/י על הקישור

קישורים רלבנטיים לנושא המאמר:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן