בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין, נקבע כי בית חולים יפצה ב-300,000 ש"ח אימא ל-4 ילדים, שאיבדה את היכולת ללדת ילדים נוספים. התובעת לקתה ב"תסמונת אשרמן" ברחמה, שלא נמנעה, שלא אובחנה ושלא טופלה כראוי ובזמן בבית החולים. פיצוי בשל תסמונת אשרמן לאחר לידה אינו אירוע נדיר. ביצוע לקוי של הלידה, השארת שארית שלייה ותוכן הריוני לאחר גרידה ועוד- מהווים סיבה שכיחה להופעת התסמונת ולתביעת פיצויים בשל רשלנות רפואית בלידה. במקרים אלו של אובדן תפקוד הרחם, קיימת חשיבות רבה לשאלה כמה ילדים יש כבר לאישה, כמו גם גילה ותכנונן הילודה של בני הזוג. ככל שמדובר באישה צעירה יותר, עם פחות ילדים ברקע אזי כך יגדל הפיצוי בשל אבדן תפקוד הרחם- וההיגיון שבדבר ברור. במסגרת תביעות אלו ניתן לדרוש גם פיצוי על הוצאות צפויות של פונדקאות ועוד. 

במידה שחווית תסמונת אשרמן לאחר לידה, גרידה או היסטרוסקופיה- אל תהססי לפנות אלינו לייעוץ לא מחייב על מנת שנעריך עבורך הסיכוי לפיצוי כספי במסגרת תביעת רשלנות רפואית. 

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.

יצירת קשר

לפניה מהירה
whatsapp
whatsapp
דילוג לתוכן