פיצוי בשל רשלנות לאחר ניתוח לב

מאות אלפי שקלים פיצוי בשל רשלנות לאחר ניתוח לב שהביאה למות המנותח. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, שייצגו עיזבון המנוח, מתארים מה הייתה הרשלנות לאחר ניתוח הלב ועל סמך מה נקבע הפיצוי ששולם ליורשים בהסדר פשרה

מה הייתה הרשלנות לאחר ניתוח הלב ?

המנוח, קשיש שסבל ממחלות רקע רבות, עבר ניתוח לב פתוח בשל חסימות מרובות בעורקי הלב. הניתוח עבר בהצלחה, אולם לאחר הניתוח התקשה צוות הרופאים לגמול החולה מההנשמה המלאכותית. כך קרה שמספר ניסיונות גמילה מההנשמה כשלו, המנוח עבר הכנסות טובוס והוצאות טובוס מיותרות ורשלניות אשר גרמו לו לבצקת בקנה הנשימה. הבצקת לא טופלה, גרמה לחנק של המטופל והוא לבסוף נפטר.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא בכיר, פרופ' לטיפול נמרץ, אשר קבע כי הטיפול בדרכי הנשימה של המנוח לאחר ניתוח הלב היה רשלני וגרם למות החולה [להרחבה על נסיבות התביעה לחצ/י כאן].

מהי רשלנות רפואית ומתי לפנות לייעוץ עם עורך דין ? עורכי דין מסבירים (כולל סרטון וידאו)

רשלנות רפואית מידע מעורכי דין
לחצ/י למדריך לרשלנות רפואית (כולל סרטון וידאו)

על סמך מה נקבע הפיצוי ששולם ליורשי המנוח בשל הרשלנות ?

כמקובל בתביעות רשלנות רפואית, נתוני המנוח והפגיעה הם שיכתיבו את גובה הפיצוי. אין דומה פיצוי במקרה של נפגע צעיר, בריא ומפרנס, לפיצוי במקרה של נפגע קשיש וחולה שאינו עובד.

במקרה זה היה המנוח קשיש, נכה עם מחלות רקע רבות, אשר קיצרו תוחלת חייו גם כך. הוא עבר ניתוח לב פתוח בשל מחלת לב מפושטת. הנתבעים טענו בכתב הגנתם, על סמך חוות דעת של מומחה רפואי, שנתוני החולה הציבו אותו ממילא בפני קיצור משמעותי בתוחלת חייו. במילים אחרות- ההגנה טענה שגם אילולא הרשלנות לאחר הניתוח, לא היה צפוי המנוח להאריך ימים.

נתון זה, לצד העובדה שהמנוח לא היה בעל הכנסות, הביאו לכך שהצדדים הגיעו להסכמה לפיצוי יורשי המנוח בסכום של 410,000 ש"ח. פיצוי זה פטור מכל מס. הפיצוי עוגן בהסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין מחייב.

3,300,000 ש"ח פיצוי בשל רשלנות רפואית בניתוח גב -היכנס/י למידע >

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן