רשלנות במעקב אחרי ניתוח עורק התרדמה (קרוטיד) גרמה לדימום קטלני

תביעה לפיצויים בשל מות מטופל בעקבות רשלנות במעקב אחרי ניתוח שעבר בעורק התרדמה (ניתוח אנדרטרקטומיה). עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, המייצגים משפחת המנוח בתביעה, מסבירים מה הייתה הרשלנות במעקב לאחר הניתוח ומהו הפיצוי הצפוי להתקבל בתביעה

מה הייתה הרשלנות במעקב אחרי מצב החולה לאחר הניתוח ?

המנוח, גבר כבן 84 בעת המקרה, עבר ניתוח אנדרטרקטומיה בשל היצרות בעורק התרדמה שלו. 18 ימים לאחר הניתוח פרץ דימום מסיבי מהעורק המנותח שהוביל למותו.

הדימום נגרם בשל זיהום של פצע הניתוח שהוזנח על ידי הרופאה המנתחת וצוות קופת החולים של המנוח.

כ-12 שעות לפני התפרצות הדמם המסיבי מהעורק, הוחמצה הזדמנות נוספת "להקדים תרופה למכה", לאחר שהרופאה המנתחת ורופאת קופת החולים התעלמו מסימני דימום מבשר שהופיעו – מצב שחייב הפניה מיידית לבית חולים לצורך בדיקה רפואית והתערבות מתאימה למניעת פריצת העורק המזוהם.

עם פרוץ הדימום הועבר המנוח באופן בהול לבית החולים שם עבר הוא ניתוח מציל חיים, אולם לא הצליח לשרוד ונפטר מספר ימים לאחר מכן.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית של מומחה רפואי בכיר לכירורגית כלי דם, אשר קבע כי מדובר במקרה זה במוות מיותר שיכול היה להימנע לו היו מטפלים כנדרש בפצע הניתוחי של המנוח. להלן סיכום קביעותיו של המומחה הרפואי בחוות הדעת:

"מדובר במקרה של פצע ניתוחי בצוואר לאחר ניתוח CEA. הפצע הסתבך, הזדהם, והוזנח במשך קרוב לשבועיים. הזיהום עירב את קו התפרים בעורק שהתפרץ עם דימום מסיבי – סיבוך שבסופו של דבר גרם לאוטם מוחי ומותו של החולה.

סביר מאוד להניח שטיפול סביר – מוקדם ונאות – אם זה בפצע ההולך ומזדהם בשבועיים שלאחר הניתוח, ואם זה בנפיחות החדשה ובדימום המבשר בבוקר היום ה-18, חייבו טיפול מיידי לפני שמופיע דימום מאסיבי. כל אחד מאלה היה מונע את הטרגדיה שתיארתי לעיל".

מוות מרשלנות רפואית – מתי אפשר לתבוע פיצויים ?

מוות עקב רשלנות רפואית
לחצ/י כאן

מהו הפיצוי הצפוי להתקבל בתביעה ?

במקרה זה בשל הרשלנות נפטר המנוח. פטירתו הייתה כרוכה בסבל רב. שנות חיים שהיו צפויות לו נגדעו.

הפיצויים במקרה זה ישולמו ליורשי המנוח התובעים בגין מותו. הפיצויים אמורים לשקף את הנזקים הממוניים הקשורים עם מות המנוח – במקרה זה הכנסות שהיו למנוח ואשר הופסקו בגין מותו, כמו הכנסות בגין תשלומי פנסיה וקצבת זקנה. כמו כן, זכאים יהיו היורשים לפיצויים בשל הנזק הלא ממוני- הכאב והסבל, הצער ועגמת הנפש שנגרמו למנוח אשר דימם למוות, כמו גם הקיצור בתוחלת חייו (פטירתו בטרם עת).

 

3,300,000 ש"ח פיצויים בשל רשלנות בניתוח גב לכריתת דיסק - קרא/י על המקרה >

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן