רשלנות בניתוח מעקפים גרמה למנותח שבץ מוחי

ניתוח לב פתוח כרוך בסיכון לאירוע מוחי. בשל כך פותחו עם השנים טכניקות ניתוחיות שונות שמטרתן- מזעור הסיכון לאירוע מוחי בניתוח לב פתוח. למרבה הצער, על אף דיווחים בספרות המקצועית על הפחתה בהיארעות אירועים מוחיים בניתוח לב פתוח תחת הטכניקות שפותחו, עדים אנו למקרים בהם על אף האמור נוקט המנתח בטכניקה "רגילה" ועל ידי כך חושף החולה לסיכון גבוה לאירוע מוחי- עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מתארים בשורות הבאות תביעה בטיפולם כנגד בית חולים גדול במרכז הארץ, בה נטען כי בשל רשלנות רפואית בניתוח לב פתוח, נגרם למטופל אירוע מוחי שהותיר אותו עם נכות קשה. 

מה הייתה הרשלנות בניתוח במקרה זה ?

בחוות דעת רפואית של רופא מומחה בכיר לניתוחי לב חזה אשר צורפה לתביעה, נקבע כי המנתח במקרה זה כשל משלא נקט בטכניקה ניתוחית מתאימה למזעור הסיכון לאירוע מוחי אצל התובע. בפועל, נקט המנתח בטכניקה הרוטינית, על אף גורמי הסיכון של התובע ללקות באירוע מוחי ולמרות העובדה שהמנתח עצמו תיאר בדוח הניתוח קיומו של רובד טרשתי שביר המצוי באבי העורקים. בשל ההתרשלות בבחירת טכניקת הניתוח המתאימה במצבים אלו, נשבר ה"פלאק" הטרשתי, זרם לכיוון עורקי המוח של התובע וגרם לחסימה ולאירוע מוחי איסכמי.

מהם הנזקים של התובע בשל הניתוח הרשלני ?

בחוות דעת של מומחה בכיר לשיקום נוירולוגי אשר בדק התובע, נקבע כי התובע נותר פגוע קשות- מוטורית וקוגניטיבית- בשל האירוע המוחי הגדול שחווה בניתוח. התובע הפך סיעודי ותלוי בזולת בכל תפקודיו, בין היתר בשל פגיעה בזיכרון ובהתמצאות שנגרמה בשל הנזק המוחי הקשה.

מהו הפיצוי הצפוי במקרה זה ?

היקף הפיצוי הצפוי במקרה זה הינו גבוה לאור הנזק הגדול שנגרם לתובע והצורך בעזרה בכל תפקודיו היומיומיים לרבות ליווי והשגחה בשל הפגיעה הקוגניטיבית והופעת דמנציה וסקולרית (על רקע פגיעה מוחית אורגנית). כך, למשל, רק עבור עזרת הזולת יכול שייפסק לתובע סכום של 15,000-20,000 ש"ח לחודש, לעבר ולעתיד- עד תום תוחלת חייו. עוד צפוי פיצוי משמעותי ביותר בשל הנזק הלא ממוני של כאב וסבל, צער ועגמת נפש, שיבטאו בין היתר את העובדה שהתובע הפך באחת מאדם עצמאי לנכה מוגבל קשות.

קרא/י עוד על פיצויים בשל רשלנות רפואית בניתוח >

מתי לפנות לייעוץ עם עורכי דין לאחר נזק בניתוח לב פתוח ?

מאחר שהרופאים לא ממהרים להציג לנפגעים את מקור הנזק גם אם ברור שמדובר בטעות שלהם, המלצתנו היא שבכל מקרה בו נגרם לאדם נזק בניתוח לב, לפנות לייעוץ עם עורכי דין לרשלנות רפואית על מנת שיבצעו הבירור המתאים ויבחנו האפשרות להגיש בשמך תביעה בשל רשלנות רפואית.

לקריאה נוספת והרחבה ראה גם:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן