מאות אלפי שקלים פיצוי על רשלנות רפואית בניתוח פלסטי להגדלת שדיים

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין, נקבע כי מנתח פלסטי שהתרשל בביצוע ניתוח להגדלת חזה לאישה בת 40, יפצה אותה בסכום של 400,000 ש"ח עקב כישלון הניתוח.

עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, שייצגו התובעת, מסבירים מה הייתה הרשלנות ואיך נקבע הפיצוי

מה הייתה הרשלנות בניתוח הפלסטי שעברה התובעת ?

התובעת ביקשה לעבור הגדלת חזה לאחר הריונות ולידות. לצורך כך פנתה היא למנתח פלסטי. הרופא המנתח ביצע לתובעת ניתוח שכלל הגדלת חזה על ידי הכנסת שתלי סיליקון, ללא ביצוע הרמת חזה במקביל, בשל נטייה של עור גופה של התובעת להצטלק בצורה לא תקינה (על ידי הופעת קלואיד). בשל כך שדיה של התובעת "נפלו" מספר חודשים לאחר הניתוח והופיע עיוות בצורתם. הדבר פגע בדימוי גופה של התובעת והופיעה פגיעה נפשית.

מומחה לכירורגיה פלסטית, שחוות דעתו צורפה לתביעה, קבע כי חלה במקרה זה רשלנות רפואית בניתוח. להלן עיקרי קביעותיו של המומחה בחוות הדעת:

  • עקרונית, אין כל מניעה להגדיל נפח שדיים על ידי שתלים כדי להקנות להם מראה מורם ומלא. אך אופציה זו טובה רק למקרים בהם הצניחה יחסית קלה, שלא כמו שהיה במקרה של התובעת.
  • יש לבחון מראש האם רקמת השד עבה מספיק, בפרט כשהשתלים אמורים להיות מוכנסים תחתיה, ולמעשה להיות מוחזקים על ידה. במקרה זה רקמת השד הייתה דלילה מאוד ולכן הופיעה צניחה חוזרת וחמורה יותר משהייתה, בשל כובד השתלים המושכים השדיים כלפי מטה.
  • כיוון שצפוי היה בנסיבות של התובעת כי הגדלת חזה בלבד תחמיר הצניחה של השדיים ותגרום לתופעות שהופיעו אצל התובעת, היה על הנתבע להימנע מביצוע ניתוח הגדלה שאינו מלווה גם בהרמה כירורגית.
  • חובתו של הנתבע בנסיבות אלו הייתה להזהיר התובעת מראש מפני צניחה חוזרת והיווצרותם של קפלי עור ושקעים במחצית העליונה של השדיים, לאחר הניתוח – תוצאת משיכת העור כלפי מטה עקב כובד השתלים.
להרחבה על הנושא של רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – לחצ/י כאן >

איך נקבע הפיצוי על הרשלנות בניתוח הגדלת החזה שעברה התובעת ?

בשל הרשלנות בניתוח נותרה התובעת עם חזה מעוות ונפול. המומחה לכירורגיה פלסטית שחוות דעתו צורפה לתביעה קבע כי במקרה של התובעת אין כל דרך לתקן ולשנות את הנזק עמו נותרה התובעת: "אין פתרון טוב ומובטח ונראה כי הדרך היחידה הינה להיוותר עם המצב כמו שהוא היום, אף כי גורם סבל ועגמת נפש רבים". מעבר לפגיעה הקוסמטית, בשל הפגיעה הבלתי הפיכה במראה שדיה של התובעת, פיתחה התובעת פגיעה נפשית אשר הסבה לה צער וכן פגעה בתפקודה הכללי.

פגיעות אלו, הן הקוסמטית והן הנפשית, תוצאת הרשלנות בניתוח הגדלת החזה, עמדו בבסיס חישוב הפיצוי ששולם לתובעת. פיצוי זה התקבל במסגרת הליך גישור אליו פנו הצדדים בהמלצת בית המשפט. פיצוי זה  – רובו ככולו  – היה בגין נזק לא ממוני שנגרם לתובעת של כאב וסבל, צער ועגמת נפש, על הפגיעה במראה שדיה ועל ההשפעה של הדבר על דימוי גופה.

קרא על מגוון תביעות רשלנות רפואית בניתוח בטיפול עורכי הדין

רשלנות רפואית בניתוח, אתר עורכי דין לרשלנות רפואית
לחצ/י לקריאה על תביעות רשלנות רפואית בניתוחים בטיפול עורכי הדין

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן