הרופא המנתח לא ביצע הרמת חזה- והשדיים צנחו לאחר הניתוח

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין, נקבע כי מנתח פלסטי שהתרשל בביצוע ניתוח להגדלת חזה לאישה בת 40, יפצה אותה בסכום של 400,000 ש"ח עקב כישלון הניתוח. האישה ביקשה לעבור הגדלת חזה לאחר הריונות ולידות. הרופא המנתח ביצע לתובעת ניתוח שכלל הגדלת חזה בלבד, ללא ביצוע הרמת חזה, במקביל. כך קרה שמספר חודשים לאחר הניתוח החזה המוגדל החל לצנוח שוב. מומחה לכירורגיה פלסטית שחוות דעתו צורפה לתביעה קבע כי חובה היה על הרופא המנתח לבצע לתובעת הרמת חזה במקביל להגדלתו, שכן ללא ההרמה, צניחת החזה הייתה צפויה ובלתי נמנעת. הרופא הנתבע הכחיש כמובן כל אחריות מצדיו למקרה, אולם כאמור ניאות לפצות התובעת בסכום כסף משמעותי.

האם כל כישלון של ניתוח פלסטי ניחשב לרשלנות רפואית? 

התשובה היא חד משמעית לא. על מנת לזכות בפיצוי בתביעה על רשלנות רפואית בניתוח פלסטי, יש לבסס התביעה בחוות דעת של מומחה לכירורגיה פלסטית שימצא כי הרופא המנתח סטה מכללי הרפואה המקובלים ובשל כך נגרם למטופלת נזק. יש לזכור כי לא כל הניתוחים מצליחים ולא כל כישלון הוא בר מניעה. 

יחד עם זאת, מאחר שרשלנות רפואית בניתוח פלסטי עלולה להותיר המטופל עם נזקים חמורים מומלץ לפנות לייעוץ עם עו"ד הבקי בדיני הרשלנות הרפואית, על מנת שיבחן האם הנזק בשל הניתוח הוא תוצאה של התרשלות, אם לאו.

-לקריאה נוספת והרחבה על הנושא של רשלנות בניתוחים פלסטיים – לחצ/י כאן

יצירת קשר

לפניה מהירה
דילוג לתוכן