רשלנות בניתוח הגדלת חזה - הרופא כרת יותר מדי רקמה והתובעת נותרה עם חזה מעוות

עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מתארים פרטי תביעת רשלנות רפואית בניתוח הגדלת חזה, אשר הוגשה על ידם בשמה של צעירה שעברה ניתוח פלסטי להגדלת חזה, במטרה לשפר מראה השדיים לאחר הריונות ולידות. הרופא המנתח התרשל בביצוע הניתוח, ובין היתר כרת רקמת שד רבה מדי שגרמה למראה שד מעוות ולא טבעי.

עורכי הדין מציגים בשורות הבאות עוד מידע על המקרה וכן מידע נוסף על האפשרות לתבוע פיצויים בשל רשלנות רפואית בהגדלת חזה, על הפיצוי הצפוי במקרים אלו, תקופת ההתיישנות שחלה ועוד מידע חשוב.

מומחה לכירורגיה פלסטית: תוצאת הניתוח מלמדת על מיומנות ירודה של המנתח

לכתב התביעה צורפה, כמתחייב בהוראות הדין, חוות דעת של מומחה לכירורגיה פלסטית אשר בדק התובעת וכן עיין בגיליונות הרפואיים ובדוחות הניתוחים ומצא כי במקרה זה בשל מיומנות ירודה וחוסר מקצועיות נגרם עיוות בלתי הפיך למראה החזה של התובעת בניתוח הגדלת החזה והיא נותרה בשל כך עם נכות צמיתה:

"לפנינו אישה צעירה, שעברה ניתוח לשם הרמת שדיים והגדלתם. אך התוצאה שהתקבלה הינה א-סימטריה של השדיים עם מראה של שד ימין כאילו "קטום" בחלקו התחתון. זוהי תוצאה של כריתת יתר של רקמת השד- פעולה בלתי סבירה ולא מקובלת. לאישה רגישות יתר בצלקות ושקע בצד התחתון של שד ימין.

התוצאה הזו אינה עומדת בקנה אחד עם רפואה סבירה בימינו ו/או ביחס לתוצאות מקובלות בניתוחים דומים המבוצעים בידיים מקצועיות…".

בשל הרשלנות בניתוח הגדלת החזה נותרה האישה עם חזה מצולק, לא סימטרי ושד כרות ולא טבעי

לאחר ניתוח הגדלת החזה שעברה התובעת, הופיעה א-סימטריה (חוסר סימטריה) בין מראה השדיים, גודלם ומיקומם, וכן שד ימין קיבל מראה קטום, כאילו כרות ושטוח בחלקו התחתון ולא בעל מראה כדורי טבעי. גם ניתוח תיקון שנעשה לתובעת, על חשבון הרופא המנתח, לצד הבטחה לתקן העיוותים, לא שיפר המצב, והחזה נותר א-סימטרי, מצולק ועם שד ימין מעוות קשות- בשל אלו נותרה התובעת עם נכות פלסטית בלתי הפיכה, כפי שקבע המומחה בחוות דעתו:

"לאור הממצאים דלעיל ולנוכח העובדה כי חלפו 6 שנים מאז הניתוח הראשון וחלפו שנתיים מאז ניתוח התיקון, אין סיכוי לשיפור במצב השדיים והמצב נראה כסופי. וכמו כן, ניתוח נוסף לא ישנה או ישפר את המצב וגם הנפגעת יראה מלבצע ניתוח נוסף".

ניתוח הגדלת חזה נכשל ? להלן מקרים שכיחים העלולים ללמד על רשלנות בניתוחי הגדלת חזה:

חשוב להקדים ולהדגיש כי כמו כל ניתוח, גם ניתוח הגדלת חזה עלול להיכשל, גם אם בוצע בידיים מקצועיות וטובות. יחד עם זאת, בשונה מניתוחים "רגילים", ניתוח הגדלת חזה הינו ברוב המכריע של המקרים ניתוח אלקטיבי, קוסמטי ולא מחויב, שנעשה מבחירה ובמטרה לשפר מראה והרגשה ולא בגלל צורך רפואי כזה או אחר. עובדה זו, כמו גם העובדה שמדובר בתחום מסחרי תחרותי – מטילות חובת זהירות מוגברת על הרופא המנתח הן ביחס ליידוע המטופלת מבעוד מועד ולא ב"דקה התשעים" על סיכויי וסיכוניי הניתוח והאלטרנטיבות הקיימות (והחתמת המטופלת על טופס הסכמה המפרט כל אלו), והן ביחס לרמת הביצוע. בכל אותם מקרים בהם ניתן לקבוע כי כישלון הניתוח, והנזקים בעקבותיו, הם תוצאה של רמת מיומנות ו/או זהירות בלתי סבירות של הרופא המנתח, תעמוד למטופלת-הנפגעת עילת תביעה בשל רשלנות רפואית בניתוח הגדלת חזה.

פיצוי כספי בשל רשלנות בניתוח הגדלת חזה

הפיצוי הכספי בשל נזקים לאחר ניתוח להגדלת חזה מורכב ממספר פרמטרים ובתוך כך: היקף הפגיעה (לא הפיצוי במקרה של פגיעה קשה ובלתי הפיכה כמו הפיצוי במקרה של פגיעה קלה וחולפת), גילה של המטופלת, פגיעה בתפקוד היומיומי ו/או כושר ההשתכרות בשל נזקי הניתוח ועוד. אמנם נזקים קוסמטיים הינם, על פי רוב, חסרי משמעות תפקודית (אלא אם כן מדובר בדוגמנ/ית וכד' שפרנסתו נפגעה בשל הנזק הקוסמטי בניתוח), כך שעיקר הפיצוי במקרים אלו הוא על ההוצאות שהוצאו, תקופת ההחלמה וכן הנזקים הלא ממוניים (נזקים בשל כאב וסבל, צער ועגמת נפש). יחד עם זאת, לא אחת גורר הנזק הקוסמטי תגובה נפשית חריגה הפוגעת בתפקוד היומיומי והתעסוקתי ובכלל. במקרה שכזה הפיצוי הכספי הצפוי להתקבל עשוי להיות גבוה מאוד (שוב- הכל תלוי בחומרת המגבלה- חוסר יכולת לעבוד, לתפקד וכו').

למידע נוסף על אופן חישוב הפיצויים בתביעות רשלנות רפואית לחצ/י כאן

 

400,000 ש"ח בשל רשלנות רפואית בניתוח הרמת והגדלת חזה- לחצ/י למידע נוסף >

בשורה התחתונה

לסיכום, כמו כל ניתוח, גם ניתוח הגדלת חזה עלול להסתבך ולהיכשל ולא תמיד מדובר ברשלנות רפואית. יחד עם זאת, במקרים מסוימים כפי שפורט לעיל, מומלץ לפנות לייעוץ עם עורכי דין לרשלנות רפואית על מנת לבדוק הזכאות לפיצוי כספי. במקרה בו ניתן יהיה להראות כי בשל סטייה מרמת הזהירות הנדרשת והתנהלות בלתי סבירה, נגרמו נזקי המטופלת, ניתן יהיה לדרוש פיצוי כספי במסגרת תביעת רשלנות רפואית בניתוח.

הפיצוי הכספי בשל נזקים בניתוחי הגדלת חזה אינו אחיד אלא תלוי נסיבות (גיל, היקף הנזק וכו'). בד"כ הפיצוי מבטא הוצאות בעין (עבור הניתוח, עבור ציוד נילווה, עבור ימי מחלה וכו'), וכן פיצוי משמעותי עבור כאב וסבל, צער ועגמת נפש, אולם לפעמים, בד"כ כשמדובר בנזק נפשי נילווה, עלולה להופיע פגיעה בתפקודי היומיום (תעסוקה, חברה, אישות וכו'), או אז הפיצוי עשוי להיות גבוה- שוב הכל תלוי בהיקף הפגיעה ובנתוני הנפגעת.

למידע נוסף על רשלנות רפואית בניתוח הגדלת חזה ר' גם:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן