תביעת רשלנות רפואית בטיפול בקרע של גיד מיישר באצבע

תביעת רשלנות רפואית בטיפול בשל נכות קשה שנגרמה לאישה בשנות השישים לחייה, לאחר שקיבלה טיפול רשלני, עת טופלה בחדר מיון אליו הגיעה בשל חתך עמוק של אצבע כף ידה, שערב גם את הגידים המיישרים. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר המייצגים התובעת בתביעה לפיצויים כספיים בשל הרשלנות, מסבירים מה הייתה הרשלנות בטיפול בתובעת במקרה זה, ומהם הנזקים שנגרמו לה בשל כך

מה הייתה הרשלנות בטיפול בחתך העמוק של האצבע של התובעת ?

התובעת הוהבלה למיון בית החולים בשל חתך עמוק של אצבע בכף ידה השמאלית. במיון בית החולים נמצא קרע שלם של הגיד האקסטנסורי וקרע של הגיד של שריר האינטרוסאוס באצבע 2 של יד שמאל. הרופא שטיפל בתובעת בחדר המיון ביצע תפירה של הגידים באמצעות חוטי מונוקריל בהרדמה מקומית. כשעה בלבד לאחר הגעתה למיון, שוחררה התובעת לביתה עם המלצות להמשך מעקב ולהחלפת חבישות בקופת החולים.

לאחר מכן המשיכה התובעת להיות מטופלת על ידי רופאים במסגרת קופת החולים ובאופן פרטי. מצב האצבע לא השתפר ואף החמיר והיא הוכנסה לניתוח תיקון במהלכו נצפה כי התפרים שנעשו במיון בית החולים לא החזיקו וכי מפרקי האצבע אינם מחוברים היטב. בוצע לתובעת קיבוע של האצבע על ידי מסמר.

בהמשך עברה התובעת ניתוח נוסף, במסגרתו הוכנסו עוגנים ומסמרים נוספים לקיבוע האצבע. לאחר מכן עברה התובעת ניתוחים נוספים, במטרה לנסות לשקם האצבע ולהחזירה לתפקוד, ללא הועיל.

מומחה בכיר לכירורגית כף היד קבע- מדובר בהתנהלות רשלנית

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של מומחה רפואי בכיר, מאבות כירורגית כף היד בישראל, אשר קבע כי שרשרת טעויות ומחדלים רשלניים גרמו לפגיעה הקשה באצבע של התובעת. מסקנתו של המומחה בחוות דעתו הייתה שנכותה של התובעת כיום היא תוצאה של התנהלות בלתי מקובלת על פי הידע והספרות הרפואית מצד הנתבעים. להלן עיקרי המחדלים בטיפול בתובעת, כפי שפורטו על ידי המומחה:

  • לא נעשה זיהוי מדויק של מבני האצבע הפגועה
  • בוצעה תפירה חלקית ולא מדויקת
  • לא נעשה קיבוע של האצבע באמצעות מסמר
  • לא ניתנו הנחיות מתאימות בשחרור
  • לא בוצע מעקב נדרש של מומחה כף יד

המומחה קבע בסיכום חוות דעתו כי התנאים בהם בוצעה תפירתה של אצבע התובעת במיון ביה"ח, כמו גם ההתנהלות של המהלך שלאחר מכן, אינם כפי שמקובל על פי הידע והספרות הרפואית. התוצאה היא אצבע חסרת יציבות לחלוטין שאיננה מאפשרת שימוש לצורך תפיסה או אחיזה.

לעוד תביעות בשל רשלנות רפואית בטיפולנו לחצ/י כאן >

מהם הנזקים שנגרמו לתובעת כתוצאה מהרשלנות ומהו הפיצוי הצפוי בתביעה ?

כפי שקבע המומחה בחוות הדעת שצורפה לתביעה, כתוצאה מרשלנות בטיפול בתובעת, נותרה היא עם אצבע חסרת יציבות לחלוטין שאיננה מאפשרת תפקוד, כגון תפיסה או אחיזה. בשל כך, קבע המומחה כי נכותה של התובעת עומדת על 10% לפי ס' 43(2)(ב) לתקנות הנכות של המוסד לביטוח לאומי- מצב המוגדר כקשיון לא נוח של אצבע 2 ביד שמאל.

חישוב הפיצויים ברשלנות רפואית מושפע בראש ובראשונה מנתוניו האינדיבידואליים של הנפגע. מאחר שהתובעת יצאה לפנסיה עוד לפני המקרה, אין הפגיעה הסבה לה ירידה בהכנסות מעבודה. עם זאת, מדובר בפגיעה מגבילה, עם השלכות תפקודיות המקשות בתפקוד יומיומי, בבית ומחוצה לו. בשל כך תהיה זכאית התובעת לפיצוי בגין עזרה לה נזקקה ותיזקק בעתיד. כמו כן, התובעת עברה מספר ניתוחים בשל הטיפול הלקוי שקיבלה, וכן סובלת היא מכאבים ואי נוחות מגבילה והדבר מסב לה צער. בשל כך תהיה זכאית התובעת גם לפיצוי בגין כאב וסבל ועגמת נפש.

מלבד זאת, תהיה התובעת זכאית לפיצוי בגין כל הוצאותיה ונזקיה האחרים, כגון הוצאות רפואיות ושיקומיות, לרבות עבור דמי ניידות לטיפולים השונים, מכשור, תרופות וזמן בטלה, כן תהיה זכאית התובעת לפיצוי בגין כל אב נזק אחר שיוכח כי גרם לה לנזק ממוני.

750,000 ש" בשל רשלנות רפואית בטיפול במחלת כשל חיסוני קשה ונדירה >

מידע רלבנטי:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.

יצירת קשר

לפניה מהירה
whatsapp
whatsapp
דילוג לתוכן