תביעת רשלנות רפואית בשל טעות במתן תרופה אחרי ניתוח

טעות במתן תרופה אחרי ניתוח גרמה לאירוע לבבי לבחורה צעירה. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, אשר ייצגו התובעת, מתארים מה הייתה הרשלנות במתן התרופה ומהם הנזקים שנגרמו לתובעת

מה הייתה הטעות הרשלנית במתן התרופה אחרי הניתוח ?

התובעת, אישה צעירה ממרכז הארץ , עברה ניתוח שגרתי. לאחר הניתוח, ביקש הרופא בחדר ההתאוששות להזריק לתובעת חומר תרופתי שמטרתו להפיג השפעת ההרדמה, אולם בשל טעות רשלנית הזריק חומר אסור- הן בסוג והן במינון. התובעת חוותה אירוע לבבי והובהלה לטיפול נמרץ. לאחר מספר ימים התאוששה, אולם נותרה עם נזק זמני ללב וכן טראומה נפשית.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה להרדמה אשר קבע כי מדובר במקרה זה בטעות רשלנית של הרופא בחדר ההתאוששות אשר לא הקפיד על הנהלים למניעת טעויות במתן תרופות והזריק בשל כך לתובעת תרופה שגויה. להלן עיקרי קביעותיו של המומחה בחוות דעתו:

  • במהלך השנים פותחו נהלים רבים שמטרתם למנוע ולמזער למינימום האפשרי מקרים של טעויות במתן תרופות.
  • החובה לסמן במדבקות על גבי האמפולה וכן על המזרק את שם התרופה ומינונה, כמו גם החובה הבסיסית לקרוא את הרשום על גבי המדבקות לפני מתן התרופה, מעוגנות בנהלים הבסיסיים.
  • הרופא המרדים הפר הנהלים הבסיסיים ונתן לתובעת תרופה אסורה, אשר סוגה ומינונה לא תועד כמתחייב בדוח הרפואי.
  • אי הקפדה על הנהלים הבסיסיים הוא שגרם לטעות במתן התרופה במקרה זה.
קרא/י על רשלנות רפואית במתן תרופות >

מהם הנזקים שנגרמו לתובעת בשל הטעות הרשלנית במתן התרופה ?

בשל התרופה השגויה שניתנה לתובעת חוותה היא אירוע לבבי שגרם להופעת תסמונת טַקוֹצוּבּוֹ המתאפיינת בנזק זמני והפיך לשריר הלב. בשל כך נאלצה התובעת לקבל טיפול תרופתי ולהגיע למעקב במרפאת בית החולים. כמו כן, האירוע הטראומטי הותיר אצל התובעת חרדה וחשש מטיפולים רפואיים, כמו גם שינויים במצב הרוח. לכתב התביעה צורפה חוות דעת של מומחית לרפואה פסיכיאטרית, אשר קבעה כי התובעת לקתה בתסמונת פוסט טראומטית בשל האירוע הטראומטי.

קרא/י על הפיצוי שהתקבל בתביעה >

מחפש עורך דין לרשלנות רפואית ? טיפים לבחירת עוה"ד המתאים

לחצ/י כאן

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן