תביעה בשל רשלנות של רופא עיניים שגרמה לעיוורון

תביעה לפיצויים בשל רשלנות של רופא עיניים שגרמה לעיוורון. התובע איבד מאור עיניו בשל רשלנות מתמשכת בטיפול של רופאי קופת החולים במחלת הגלאוקומה בה לקה. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, המייצגים את התובע, מסבירים מה הייתה הרשלנות של רופאי העיניים ומהם הנזקים שנגרמו לתובע בשל כך

מה הייתה הרשלנות של רופא העיניים ?

התובע אובחן עם מחלת גלאוקומה בשתי עיניו. בשל מחלתו החל התובע מעקב וטיפול רפואי על ידי רופאי עיניים מטעם קופת החולים שלו. לאחר שנים של טיפול ומעקב תדיר אצל רופאי העיניים בקופת החולים, הופיע עיוורון בשתי עיניו. רופא עיניים מומחה למחלת הגלאוקומה, אשר עיין בתיקיו הרפואיים של התובע ממסגרת הטיפול והמעקב בקופת החולים, מצא כי הטיפול שניתן לתובע חרג מכל סטנדרט סביר וכי אילולא כך, העיוורון היה נמנע. המומחה ערך בשל כך חוות דעת לטובת התובע ועל סמך קביעותיו הוגשה לבית המשפט תביעה לפיצויים בעילה של רשלנות רפואית. בכתב התביעה נטענו, בין היתר, הטענות הבאות:

  • מחלת הגלאוקומה בה לקה התובע מתאפיינת באובדן של סיבי עצב וצמצום שדה הראייה. דרך הטיפול במחלה היא על ידי הורדת הלחץ התוך עיני לרמות שאינן גורמות להמשך פגיעה בסיבי העצב.
  • כחלק בלתי נפרד מהטיפול במחלה, ועל מנת להבין האם הטיפול אפקטיבי והאם הלחצים התוך עייניים שנמדדים אינם גורמים נזק, יש לבצע מעקב תדיר אחר מבנה ותפקוד עצב הראייה על ידי בדיקות שדה ראיה ו-OCT חוזרות.
  • במשך שנים ארוכות לא נעשה מעקב אחר מבנה ותפקוד עצב הראייה של התובע ולא ניתן לו טיפול אפקטיבי.
  • התובע לא טופל ולא הופנה לטיפול של מומחה למחלת הגלאוקומה.
  • התובע היה נתון למראית עין של טיפול, כאשר למעשה עצב הראייה שלו הלך ודעך עד שהגיע למצב של עיוורון על פי חוק.
תביעה לפיצויים של מיליוני שקלים בשל רשלנות באבחון סרטן השחלות אצל צעירה - היכנס/י למידע >

מהנם הנזקים שנגרמו לתובע בשל רשלנותם של רופאי העיניים ?

בשל הרשלנות בטיפול בתובע, נגרמו פגיעות קשות ובלתי הפיכות בשדות הראייה בשתי עיניו והוא הפך עיוור על פי חוק. בשל העיוורון הפך התובע, קשיש בגמלאות, תלוי בזולת בביצוע כל פעולות היומיום. בתביעה התבקש פיצוי שישקף בין היתר את נזקיו של התובע בשל אובדן עצמאותו בשל העיוורון, הן בביתו והן מחוצה לו. כמו כן, נדרש פיצוי בגין הכאב והסבל, הצער ועוגמת הנפש הכרוכים בהתעוורותו של התובע בשל הרשלנות.

360,000 ש"ח פיצוי בשל רשלנות רפואית של רופא עיניים - קרא/י על המקרה >

טיפים לבחירה חכמה של עורך דין לרשלנות רפואית

היכנס/י למידע

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן