תביעת רשלנות רפואית של רופא שיניים בעקירת שן בינה

תביעת רשלנות רפואית נגד רופא שיניים –  בתביעה נטען כי בשל מיומנות ירודה, אגרסיביות וחוסר זהירות של רופא שיניים בביצוע עקירה של שן בינה, נגרם שבר לעצם הלסת של התובע, צעיר כבן 30.

מה הייתה הרשלנות שגרמה לשבר של הלסת בעקירת השן, מהם הנזקים שנגרמו ומהו הפיצוי הצפוי בתביעה- עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מסבירים

מה הייתה הרשלנות של רופא השיניים בעקירת השן ?

התובע פנה אל הנתבע שהציע לבצע לו עקירה של שן בינה. התובע הסכים לפעולה, ללא שנמסרו לו הסיכונים האפשריים, לרבות הסיכון לשבר של הלסת. במהלך הפעולה התקשה הרופא הנתבע לעקור השן. בשל כך הפעיל רופא השיניים כוח רב על הלסת של התובע, במקום להפסיק הפעולה ולהפנות התובע למומחה פה ולסת. בשל כך נגרם שבר לעצם הלסת התחתונה של התובע (שבר מנדיבולרי).

על אף פניות חוזרות של התובע אל הרופא הנתבע בגלל כאבים ונפיחות שהופיעו לאחר העקירה, לא נקט הרופא הנתבע בפעולות הנדרשות במצב זה, בין היתר לא היפנה את התובע לביצוע צילומי רנטגן כנדרש. בהיעדר מזור ומשהנתבע אמר לתובע כי אינו יודע מה המקור לסבלו, פנה התובע לרופא אחר, אשר ביצע צילום של הלסת שגילה שבר מורכב של הלסת.

תנאי הכרחי לקבלת פיצויים בתביעת רשלנות רפואית בטיפול כמו זו, הוא הוכחה כי נזקיו של התובע נגרמו בשל רשלנות רפואית. לצורך כך לכתב התביעה צורפה חוות דעת של מומחה רפואי– רופא שיניים המתמחה בכירורגית פה ולסת. להלן חלק מקביעות המומחה בחוות דעתו:

  • לפני עקירת שן בינה תחתונה, חובה לבצע צילום רנטגן שמדגים את כותרת ואת שורשי השן במלואם, את אורך הלסת מתחת לשן הבינה ואת הסטרוקטורות האנטומיות בקרבת השן.

  • מהניסיון הקליני ומהספרות ידוע כי שברי הלסת התחתונה, בעיקר אצל מתרפאים צעירים ובריאים, נגרמים כתוצאה מהפעלת כוח בלתי מבוקר על ידי הרופא ועקירה בטכניקה לקויה. "ד"ר AAA נהג בניגוד לרופא הסביר בכך שכאשר התקשה בעקירת השן, לא הפסיק את הטיפול ולא הפנה את מר BBB למומחה לניתוחי פה ולסת שהיה מחלץ את השן מבלי לגרום לשבר בלסת".

  • המעקב לאחר העקירה היה לקוי ורשלני: "יתרה מזו, בעקבות העקירה מר BBB סבל במשך זמן ממושך מכאבים ונפיחות ניכרת בלסת, הוא פקד את מרפאתו של ד"ר AAA מספר פעמים, ד"ר AAA לא הפנה אותו לביצוע צילומי רנטגן לבירור מקור הכאב והנפיחות ובכך נהג בניגוד לרופא סביר…לאור השיהוי בביצוע הניתוח לרדוקציה וקיבוע של השבר, השבר התאחה בעמדה לקויה וגורם למר BBB לנזק תפקודי קשה".

מהם הנזקים שנגרמו לתובע בשל הרשלנות של רופא השיניים בעקירת השן?

בגין השבר בלסת התחתונה עבר התובע ניתוח מורכב, שכלל הכנסת פלטות וברגים. למרות זאת, בשל הטיפול הלקוי שקיבל התובע מהנתבע, נותר התובע עם פגיעה משמעותית, בין היתר נוצר חיבור לא תקין של השבר בלסת (MALUNION) והתובע סובל ממגוון תסמינים, כולל כאבים קבועים בלסת התחתונה ובסנטר המתגברים בעת לעיסת מזון, פיהוק או התעטשות; ירידה בתחושה; קושי בלעיסה ממושכת ו/או לעיסת מזון קשה; ליקוי בסגירת הפה עם יציאת רוק ונוזלים לא רצונית, הגבלה בפתיחת הפה, קליקים וכאבים וא-סימטריה של הפנים.

400,000 ש"ח פיצוי בשל רשלנות רפואית בניתוח פלסטי >

מהו הפיצוי הצפוי לתובע בשל הרשלנות של רופא השיניים ?

גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית מושפע בראש ובראשונה מהיקף הפגיעה שנגרמה לתובע בשל הרשלנות, לצד נתוניו האינדיבידואליים של התובע. אין דומה גובה הפיצוי שייפסק במקרה של רשלנות רפואית שגרמה לנכות חמורה ומגבילה, כגון שיתוק או אובדן איבר חיוני, אצל צעיר אב לילדים, שהשתכר לפני האירוע שכר גבוה, לגובה הפיצוי שייפסק במקרה של פגיעה קלה, קוסמטית, אצל פנסיונר קשיש.

במקרה זה, מדובר בבחור צעיר עם נכות קבועה, הכוללת מלבד כאבים והפרעות תחושה, גם הפרעה תפקודית במפרק הלסת ובמנשך. במקרה זה נדרש פיצוי בגין אובדן השתכרות של התובע, הוצאות שהוצאו ויוצאו בעתיד עבור ריפוי, שיקום ואביזרים וכן פיצוי בגין כאב וסבל, צער ועוגמת נפש שנגרמו לתובע בשל השבר וילוו אותו במשך כל ימי חייו.

[להרחבה על פיצויים ברשלנות רפואית לחצ/י כאן]

רוצה לקרוא על עוד תביעות רשלנות רפואית בטיפול בחולים ? לחצ/י כאן >

מידע נוסף וקישורים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן