פיצוי בשל זריקות סטרואידים שגרמו לזיהום

מאות אלפי שקלים פיצוי בשל זריקות סטרואידים שגרמו לזיהום. התובע, חולה סוכרת, טופל בדלקת בברך באמצעות זריקות סטרואידים תכופות. בשל כך הופיעו אצלו זיהום ונזק לברך. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר שייצגו את התובע, מסבירים על המקרה ועל הפיצוי שהתקבל

מה הייתה הרשלנות במתן זריקות הסטרואידים לתובע ?

התובע, גבר כבן 60 הסובל ברקע ממחלת הסוכרת ומאי ספיקת לב, סבל מכאבים בברך כתוצאה מדלקת. בשל כך הוא פנה לאורתופד בקופת החולים אשר טיפל בו באמצעות הזרקת סטרואידים לברך הכואבת, מספר פעמים בפרק זמן של מספר שבועות. לאחר מכן הופיע אצל התובע זיהום קשה בברכו הימנית, שהפכה מוגבלת. הוא הגיש נגד קופת החולים תביעה לפיצויים בעילה של רשלנות רפואית.

לכתב התביעה שנערך על ידי עורכי דין רשלנות רפואית גיא נסים ואביחי דר, צורפה חוות דעת של רופא מומחה לאורתופדיה. המומחה קבע בחוות דעתו כי לא היתה הצדקה לטפל בתובע בזריקות סטרואידים כפי שטופל. המומחה הסביר בחוות דעתו כי חולה סוכרת נמצא בסיכון גבוה לזיהום. כמו כן, הסטרואידים עצמם גורמים לעלייה ברמת הסוכר בדם, ולכן מעלים גם הם הסיכון לזיהום. בנוסף, לפי הספרות הרפואית, התועלת בזריקות סטרואידים לברך עם דלקת מוטלת בספק. לאור כל זאת קבע המומחה כי הטיפול בסטרואידים שקיבל התובע היה בלתי סביר ורשלני.

רשלנות רפואית במתן זריקות גרמה לנכות - היכנס/י לפרטים נוספים >

מה הנזק שנגרם לתובע בשל הזיהום בברך ?

בשל הזיהום בברכו כתוצאה מהזריקות המיותרות בסטרואידים, נאלץ לעבור התובע מספר ניתוחים לניקוז הזיהום בברך. התובע נותר בסופו של דבר עם נזק לברך המתבטא בהרס של סחוס הברך והיעלמות של סחוס המדור הפנימי של הברך עם שינויים סקלרוטיים וציסטיים בעצמות בקרבת הברך. כל אלו גורמים לתובע לקושי בניידות ולכאבים קשים ותמידיים בברך.

איך נקבע הפיצוי שקיבל התובע בשל הרשלנות הרפואית ?

גובה הפיצויים בתביעות רשלנות רפואית קשור ישירות בגובה הנזק שנגרם לתובע ובנתוניו האישיים.

במקרה זה דובר על אדם בן 60, הסובל ברקע ממחלות נוספות, ביניהן סוכרת ואי ספיקת לב. אלו פגעו בכושר ההשתכרות של התובע עוד קודם לנזק שהופיע בברך, והגבילו תפקודו הכללי. מצד שני, הנזק לברך הותיר נכות קבועה, מגבילה וכואבת.

בשקלול הנתונים ובהתאם לכללים לפסיקת פיצויים בתביעות רשלנות רפואית, הגיעו הצדדים להסכם פשרה ברשלנות רפואית, במסגרתו נקבע כי ישולמו לתובע 420,000 ש"ח לסילוק התביעה.

הפיצויים שקיבל התובע פטורים ממס.

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן