הזיהום בעיניים לא אובחן בזמן, והמטופל איבד ראייתו

אי אבחון CMV רטיניטיס

בתביעת רשלנות רפואית בעיניים שהגשנו לאחרונה לבית המשפט המחוזי, נידון עניינו של גבר כבן 60, אשר היה מאושפז בבית חולים גדול במרכז הארץ, לאחר ניתוח שעבר. במהלך האשפוז זוהו אצלו נוגדני CMV, ובשל כך- כמקובל במצב זה- הוא עבר בדיקה על ידי רופא עיניים של בית החולים על מנת לשלול הידבקות של העיניים בווירוס. למרות ממצאי הבדיקה שחייבו בירור נוסף, לא בוצע בירור. גם מספר שבועות לאחר מכן, כשהופיעה ירידה בחדות הראייה אצל התובע והוא נבדק שוב על ידי רופא עיניים בבית החולים, לא השכילו לאבחן כי התובע לקה במחלת עיניים בשל וירוס ה-CMV שתקף את גופו (CMV רטיניטיס). יתרה מזאת- למרות העובדה שרופאי העיניים ביקשו לבדוק התובע למחרת, ההמלצה לא בוצעה, והתובע נבדק רק לאחר כ-6 שבועות שלאחר מכן אובחן אצלו CMV רטיניטיס, אולם היה זה כבר מאוחר מדי- הנזק לעיניים נגרם, כולל איבוד ראייה בעין אחת.

התביעה נתמכה כמתחייב בחוות דעת של רופא עיניים בכיר שקבע כי רשלנות כה חמורה הוא טרם ראה

לצורך ביסוס הטענות הרפואיות כנגד בית החולים, צרפנו לתביעה חוות דעת של רופא מומחה לרפואת עיניים, שעיין בכלל המסמכים, בדק התבוע וקבע בחוות דעתו כי מדובר במקרה של רשלנות קשה והזנחת חולה במשך שבועות, למרות שהיו כל הסימנים לפגיעה בעיניים על ידי וירוס ה-CMV- מצב מסוכן המחייב טיפול מידיי. בהיעדר טיפול ניזוקה ראייתו של התובע, והוא איבד ראייתו בעינו השמאלית (וגם שדות הראייה שלו נפגעו). באופן חריג יש לומר, ציין המומחה בחוות דעתו כי הוא טרם נתקל ברשלנות כה חמורה.

הפיצוי בשל הרשלנות בטיפול בעיניים שנידרש, יוכח בבית המשפט

התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי ולכן איננה מוגבלת בסכום. יחד עם זאת, יש להוכיח בפני בית המשפט את הנזקים הנטענים, ובכלל אלו- נזקים ממוניים ונזקים בלתי ממוניים. גילו של הנפגע, כמו גם מצבו התפקודי בשל הפגיעה, הם נתוני בסיס לחישוב הפיצוי הכספי לו זכאי יהיה התובע בשל הרשלנות בטיפול בעיניו. לקריאה על מקרה בו זכתה לקוחה שלנו בפיצוי של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית של רופא עיניים.

אנו סבורים שכל אדם אשר עובר טיפול רפואי שמותיר אותו עם נזק, צריך להתייעץ עם עו"ד המתמחה ברשלנות רפואית, ולו על מנת להסיר החשש שמא מדובר בעוד מקרה של רשלנות רפואית.

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp