תביעה בשל רשלנות בטיפול בבצקת מוחית שגרמה לנזק מוחי

עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מתארים פרטי תביעת רשלנות רפואית בשמו של גבר בשנות החמישים לחייו, אשר אושפז בבית חולים בדרום הארץ בשל מחלת חום, כאבי ראש ופריחה ויצא משם עם נזק מוחי חמור הכולל בין היתר ליקויים קוגניטיביים קשים בשל רשלנות בטיפול בבצקת מוח שהופיעה במהלך האשפוז

מה הייתה הרשלנות בטיפול בבצקת המוחית ?

לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית של מומחה רפואי בכיר – פרופ' לנוירולוגיה, אשר הסביר כי במקרה זה הופיעה אצל התובע בצקת מוחית שלא טופלה ואף החמירה בין בדיקות הסיטי השונות שנעשו לתובע. המומחה מסביר בחוות דעתו כי בצקת מוחית (cerebral edema) עלולה לגרום ולהעיד על לחץ תוך גולגולתי מוגבר (intracranial pressure). במצב שכזה ישנם מגוון טיפולים שניתן לנקוט (תרופות ו/או טיפולים חודרניים) על מנת לטפל בלחץ התוך גולגולתי המוגבר ולהימנע מנזק מוחי בלתי הפיך. אי מתן טיפול בבצקת מוחית כמו במקרה זה מהווה רשלנות רפואית בטיפול בחולה.

מהו הנזק שנגרם לתובע בשל הרשלנות בטיפול בבצקת המוחית ?

רופא בכיר לשיקום נוירולוגי קבע כי הנזק המוחי שנגרם לתובע גרם פגיעה קוגניטיבית חמורה, המתבטאת בין היתר בבעיות זיכרון קשות (התובע עלול ללכת לאיבוד באם יוצא לבד מביתו) ובצורך בליווי ובהשגחה צמודים 24/7. עוד קבע המומחה כי התובע איבד את כושרו להשתכר בשוק העבודה החופשי.

מהו הפיצוי הצפוי בשל הרשלנות בטיפול בבצקת המוחית של התובע ?

בשים לב לגילו הצעיר יחסית של התובע, לצד המגבלות החמורות עמן נותר בשל הרשלנות, צפוי במקרה זה פיצוי של מיליוני שקלים.

בבסיס התביעה עומדת דרישה לפצות את התובע הניזוק בגין נזקיו בשלושה "ראשי נזק" עיקריים:

חישוב הפיצויים בתביעת רשלנות רפואית מצריך ידע וניסיון רב- על עורך הדין לספק לבית המשפט ראיות המלמדות הן על קיומו של הנזק והן על היקפו ועלותו – על עורך הדין המייצג נפגע בתביעת רשלנות רפואית במקרה שכזה להציג ראיות מספקות לצורך כך (אומדנים, עדויות כולל חוות דעת מומחים וכו'). לגבי הנזק של אבדן השתכרות יש להוכיח שאכן איבד התובע את כושרו להשתכר וכן להראות מהו השכר שהפסיד התובע בשנות העבודה שנותרו לו. את עלויות הליווי וההשגחה צריך להציג גם כן בראיות, בד"כ באמצעות חוות דעת של גורם מתאים. ראש הנזק הלא ממוני של כאב וסבל, צער ועגמת נפש, נתון לשיקול דעת נרחב של השופט הדן בתיק, ותלוי במידה רבה בסכומים שנפסקו במקרים דומים וכן בתפיסת עולמו של השופט.

1,500,000 ש"ח פיצוי בשל טיפול תרופתי רשלני שגרם לשבץ מוחי >

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן