תביעה בשל רשלנות רפואית בטיפול באוסטאופורוזיס

תביעה לפיצוי של מיליוני שקלים בשל רשלנות רפואית בטיפול באוסטאופורוזיס. המחלה לא טופלה על ידי קופת החולים במשך שנים, עד שהופיעו שברים בעצמותיה של התובעת והיא הפכה נכה קשה. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, המייצגים התובעת, מסבירים על הרשלנות ועל הנזקים שנגרמו לתובעת 

מה הייתה הרשלנות בטיפול באוסטאופורוזיס של התובעת ?

בשנת 2011 עברה התובעת בדיקת צפיפות עצם בה אובחנה אוסטאופורוזיס של עמוד השדרה. למרות האבחנה וההמלצות לעשות כן, לא הוחל טיפול תרופתי לתובעת. התובעת לא זכתה לכל טיפול גם כשבדיקת צפיפות עצם נוספת, שנעשתה 4 שנים לאחר מכן, הראתה החמרה של המחלה. האבחנה של המחלה והטיפול בה "נפלו בין הכיסאות". רק לאחר שחוותה התובעת שברים מרובים, כולל בחוליות עמוד השדרה שלה, החלה לקבל התובעת הטיפול הנדרש במחלת האוסטאופורוזיס.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית של רופא בכיר, פרופ' לאנדוקרינולוגיה המתמחה בטיפול במחלת האוסטאופורוזיס. המומחה קבע בחוות דעתו כי התרחשה רשלנות רפואית בטיפול בתובעת וכי האיחור במתן הטיפול במחלתה גרם לכך שהיא הפכה נכה קשה:

"הטיפול באוסטאופורוזיס של הגב' *** היה מתחת למצופה מרופא סביר. אני מסיק כי הייתה רשלנות בטיפול בגברת *** מהסיבות הבאות:

האבחנה של אוסטאופורוזיס נעשתה לראשונה בשנת 2011. היו לה גורמי סיכון מרובים לשברים אוסטאופורוטיים, כולל היסטוריה של עישון, שימוש בסטרואידים ונטייה ליפול.

הטיפול התעכב בתחילה בגלל טיפול שיניים אפשרי…עם סיום טיפול השיניים, רופאיה לא החלו טיפול באוסטאופורוזיס במשך ארבע שנים. רק לאחר שפיתחה שברים מרובים, הוחל הטיפול הנדרש.

טיפול בזמן באוסטאופורוזיס יכול היה למנוע התפתחות נוספת של אוסטאופורוזיס ואת השברים המרובים שהיא פיתחה.

גברת *** ממשיכה לסבול מכאבים כרוניים בעצמות, נכות ומקושי להתנייד בגלל השברים המרובים שלה בעמוד השדרה, שניתן היה למנוע על ידי טיפול בזמן במחלתה. אני ממליץ שרופא לאורתופדיה ושיקום יעריך מצבה והצרכים שלה".

רשלנות באבחון סרטן שד בממוגרפיה גרמה לנכות קשה - היכנס/י למידע >

מהו הנזק שנגרם לתובעת בשל הרשלנות ?

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של פרופ' בכיר, מומחה לשיקום אורטופדי, ששימש בעבר מנהל המחלקה לשיקום אורטופדי בבית החולים לוינשטיין. המומחה קבע בחוות דעתו כי בשל השברים בגב ממחלת האוסטאופורוזיס, הפכה התובעת נכה קשה, כאשר כל תנועה ולו קטנה כרוכה בכאב עז. בשל כך מרותקת התובעת לביתה, מוגבלת בכל תפקודיה, מתניידת בקושי רב ובתמיכה, נעזרת בבני משפחתה על כל צעד ושעל. מטופלת טיפול מקסימלי לכאב.

המומחה קבע כי לתובעת 100% נכות והיא זקוקה, בין השאר, לעזרה צמודה והשגחה על ידי מטפל, לאביזרי שיקום וניידות ולטיפולים פארא רפואיים.

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן