600,000 ש"ח פיצוי בשל רשלנות בחדר מיון

פיצוי של מאות אלפי שקלים בשל אירוע דום לב בחדר מיון שהסתיים בפטירתו של המטופל, נכה שסבל מאי ספיקת כליות סופנית. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר שייצגו אלמנת המנוח, מסבירים איך נקבע הפיצוי הכספי בתביעה

מה הייתה הרשלנות בחדר המיון בגינה שולמו הפיצויים לאלמנת המנוח?

המנוח, גבר כבן 56 במותו, סבל מאי ספיקת כליות סופנית, בגינה טופל בדיאליזה. המנוח פנה למיון בית החולים לאחר שלא הצליח לתת שתן במשך יומיים. על אף שחולה דיאליזה הלוקה באצירת שתן צריך לעבור סדרת בדיקות במיון כדי לשלול בין היתר מצב מסוכן של רמת אשלגן גבוהה מדי בדם (היפרקלמיה), במשך 3 שעות לא נעשו למנוח בדיקות דם במיון וגם לא בדיקת אק"ג. לבסוף, קרס המנוח בחדר המיון, עבר דום לב ונפטר על אף מאמצי החייאה שנעשו.

 

להרחבה על נסיבות התביעה ועל הרשלנות בחדר המיון לחצ/י כאן >

איך נקבע הפיצוי ששולם לאלמנה בשל הרשלנות בחדר המיון שגרמה למות המנוח ?

הפיצוי נקבע במסגרת הסכם פשרה אליו הגיעו הצדדים, ובהתחשב בנתונים הבאים:

  • המנוח היה נכה שסבל בין היתר מאי ספיקת כליות סופנית, וכתוצאה מכך צפוי היה לו קיצור משמעותי בתוחלת חייו ללא קשר לאירוע שהביא למותו.
  • המנוח היה בן 56, הותיר אחריו אישה וילדים בגירים.
  • המנוח היה בעל הכנסות פאסיביות כתוצאה מנכותו. הכנסות אלו אשר הופסקו עם מותו, הובאו בחשבון בחישוב הפיצויים.
  • המנוח איבד שנות חיים בשל הרשלנות.

לאור כל האמור הגיעו הצדדים להסכם פשרה ברשלנות רפואית לפיו ישולמו לאלמנת המנוח 600,000 ש"ח בגין האירוע.

סכום הפיצוי ששולם פטור מכל מס.

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן