רשלנות בצנתור להחלפת מסתם לב גרמה למוות

תביעה לפיצויים בעקבות מוות של מטופלת קשישה בגין רשלנות בצנתור להחלפת מסתם לב  – עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, המייצגים בני משפחתה של המנוחה, מסבירים מה הייתה הרשלנות בצנתור ומהו הפיצוי הצפוי להתקבל בתביעה 

מה הייתה הרשלנות בצנתור להחלפת המסתם ?

המנוחה, אישה בת 84, שהייתה עצמאית וצלולה לחלוטין טרם האירוע, הצטרכה לעבור החלפה של המסתם האאורטלי בליבה (מסתם אבי העורקים). פעולה זו בוצעה במקרה של המנוחה באמצעות צנתור לב – פרוצדורה שנקראת Transcatheter Aortic Valve Implantation או בקיצור- tavi.

עם תחילת הפעולה נוקב דופן ליבה של המנוחה על ידי תיל מוליך (guide-wire) שנעשה בו שימוש לקוי. בשל כך קרסה המנוחה על שולחן הצנתורים. מספר שעות לאחר מכן נקבע מותה.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה לקרדיולוגיה, בעל ניסיון רב שנים בצנתורי לב. המומחה עיין גם בסרט הצנתור וקבע כי מותה של המנוחה נגרם בשל רשלנות בביצוע ה-tavi. על אף גורמי סיכון של המנוחה להתנקבות דופן הלב על ידי התיל המוליך, לא ננקטו צעדי המניעה הנדרשים:

  • כפי שניתן לראות בסרט הצנתור, התיל המוליך בו נעשה שימוש במקרה של המנוחה לא היה עם קצה מקומר כנדרש.
  • העובדה שדופן ליבה של המנוחה נוקב על ידי התיל, על אף שהדופן הייתה מעובה ולא דקה במיוחד, מלמדת על ביצוע הפעולה באגרסיביות.
  • כפי שניתן לראות בסרט הצנתור, התיל המוליך לא קובע כנדרש וכך נגרם לחץ וניקוב דופן חדר הלב השמאלי של המנוחה.

רשלנות בצנתור לב גרמה למוות מיידי – קרא/י על המקרה

רשלנות בצנתור לב גרמה למוות
היכנס/י לקרוא על המקרה

מהו הפיצוי הצפוי בתביעה בשל המוות שנגרם ברשלנות ?

בבסיס חישוב הפיצויים במקרה של פטירה כתוצאה מרשלנות רפואית, עומד גילו של המנוח ותוחלת חייו הצפויה ללא הרשלנות, כמו גם הכנסותיו ערב הפטירה מכל מקור שהוא, קיומם של תלויים בו, אובדן שירותים שנתן לבני המשפחה כמו עזרה בהשגחה על ילדים וכו'. אלו וגם אלו מתורגמים לסכומי פיצוי המחולקים לשתי קטגוריות מרכזיות: פיצוי בגין נזקי ממון, בעיקרם הכנסות שאבדו בשל המוות, וכן פיצוי בגין נזקים לא ממוניים- כאב וסבל הכרוכים עם אירוע הפטירה וכן צער בגין אובדן שנות החיים [להרחבה על אופן חישוב הפיצויים במקרה של מוות מרשלנות רפואית לחצ/י כאן].

במקרה זה, בשל מותה של המנוחה הופסקו תשלומי פנסיה ותשלומים אחרים להם הייתה זכאית. בנוסף, חוותה המנוחה סבל וצער בגין הפגיעה הקשה וכן המוות בטרם עת גדע ממנה שנות חיים. אלה וגם אלה יזכו יורשיה של המנוחה בפיצוי כספי בסדר גודל של מאות אלפי שקלים. פיצויים אלו פטורים מכל מס.

פשרה: מאות אלפי שקלים בשל מוות של קשישה בצנתור לב - קרא/י על המקרה >

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן