תביעה לפיצוי בשל רשלנות במניעת פקקת בוורידים העמוקים (DVT)

בתאריך 17.10.17 הגשנו לבית משפט השלום בראשון לציון תביעת רשלנות רפואית בטיפול כנגד בי"ח שניידר בשמה של צעירה הסובלת מתסמונת פוסט-טרומבוטית. במהלך אשפוזה של הצעירה בבית החולים, היתה מרותקת היא למיטה במשך ימים ארוכים; כמו כן, חוברה לצנתר מרכזי ופיתחה זיהום- כל אלו גורמי סיכון להופעת פקקת של הוורידם העמוקים (Deep Veins Thrombosis). כך שבאופן לא מפתיע לאחר כשבועיים אשפוז אובחנה אצלה פקקת של הוורידים העמוקים בשתי הרגליים. בשל כך סובלת היא מצליעה לסירוגין ופגיעה ביכולת לבצע מאמצים.

מומחה להמטולוגיה קבע בחוות דעתו כי בית החולים התרשל בטיפול בתובעת

מומחה בכיר להמטולוגיה (קרישת דם) קבע בחוות דעתו שצורפה לתביעה כי אי טיפול בתובעת במדללי דם על אף גורמי הסיכון הרבים שהתקיימות אצלה להופעת DVT מהווה רשלנות רפואית. המומחה ביסס חוות דעתו על הנהלים המקובלים בתחום לפיהם חובה היה על בית החולים לתת לתובעת טיפול במדללי דם על מנת למנוע הופעת קרישי דם ופקקת של הוורידים העמוקים. משלא פעלו כמתחייב וכמקובל, התרשלו ונגרם לתובעת הצעירה נזק בלתי הפיך לוורידיה. כמו כן, קבע המומחה כי לא הוצע לתובעת טיפול לפקקת, שיכול היה למנוע או למזער נזקיה, לאחר שהופיעה. המומחה קבע כי לתובעת נגרמה בשל הרשלנות בטיפול בה, נכות בלתי הפיכה ומשמעותית.

היקף הפיצוי הצפוי במקרה של פקקת ורידים עמוקים

התביעה הוגשה לבית משפט השלום ולכן מוערכת בעד 2,500,000 ש"ח. במסגרת זו נדרש פיצוי בשל הפגיעה בכושר השתכרותה של התובעת למשך כל ימי חייה, כמו גם עבור עזרה עתידית צפויה במשק הבית וכן טיפולים ואביזרים רפואיים, ניידות ועוד. בנוסף נדרש פיצוי משמעותי עבור הכאב והסבל, הצער ועוגמת הנפש הרבים שהסבה הפגיעה הצמיתה לתובעת – צעירה שתאלץ לחיות בנכותה כל ימי חייה.

מתי מומלץ לפנות לייעוץ עורך דין בשל רשלנות רפואית בטיפול ?

אנו סבורים כי במידה שסבלת מ-DVT לאחר אשפוז, לרבות ניתוח, כדי לפנות ולהתייעץ בנדון עם עו""ד לרשלנות רפואית אשר יוכל לבחון האם מדובר בנזק בלתי נמנע או ב-DVT שהתרחש בשל רשלנות רפואית בטיפול.

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.

יצירת קשר

לפניה מהירה
whatsapp
whatsapp
דילוג לתוכן