תביעה בגין רשלנות רפואית בביצוע חוקן שגרמה נזק לרקטום

תביעת רשלנות רפואית בביצוע חוקן שגרמה נזק לרקטום של מטופל קשיש. מה הייתה הרשלנות בביצוע החוקן, מהם הנזקים שנגרמו לתובע ומהו הפיצוי הצפוי בתביעה- עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מסבירים

מה הייתה הרשלנות בביצוע החוקן ?

בתביעה נטען כי בשל ביצוע אגרסיבי של חוקן למטופל בן 75, נגרם לו קרע של הרקטום, שהוביל לאשפוז ממושך בטיפול נמרץ במצב מסכן חיים בשל פיזור צואה בחלל הבטן והופעת פריטוניטיס (זיהום בחלל הבטן).

לכתב התביעה צורפה כמתחייב בדין, חוות דעת של רופא בכיר, פרופסור לכירורגיה, אשר קבע שקרע שכזה של הרקטום לאחר ביצוע חוקן הינו סיבוך נדיר שמקורו בביצוע לקוי ואגרסיבי מדי של החדרת החוקן לפי הטבעת של המטופל:

"מקרה עגום ומתסכל, כאשר פעולה פשוטה ושכיחה של ניקוי הרקטום ע"י הכנסת שפופרת מיקרולקס דרך פי הטבעת, נעשתה בגסות, חוסר זהירות וחוסר מיומנות וגרמה ליצירת חור בדופן הרקטום…".

מהם הנזקים שנגרמו לקשיש בשל החדרת החוקן הרשלנית ?

הביצוע האגרסיבי מדי של החדרת החוקן לפי הטבעת של המטופל, הצריך מספר ניתוחים, כאשר בסופם נותר הנפגע עם פצע מגביל ברקטום.

מהו הפיצוי הצפוי בתביעה ?

בשל גילו של התובע, 75, היותו גמלאי ולוקה במחלות רקע מגבילות, עיקר הפיצוי יבטא במקרה זה את נזקיו הלא ממוניים של התובע- פיצוי בגין כאב וסבל, צער ועגמת נפש.

לחצ/י למידע על הפיצוי שהתקבל בתביעה במסגרת הסכם פשרה >

בשורה התחתונה

ביצוע חוקן למטופל הינו פעולה שגרתית ושכיחה למדי.

פעולת החוקן נדרשת לפעמים ממטופלים לביצוע עצמי לפני בדיקות חודרניות כגון קולונוסקופיה או לפני ניתוח קיסרי יזום. מדובר בפעולה פשוטה למדי ובטוחה- כל עוד מבוצעת בעדינות ובזהירות.

נזק בלתי הפיך לרקטום בשל ביצוע חוקן הינו נדיר ומלמד על פי רוב על ביצוע לקוי ואגרסיבי של החדרת החוקן לפי הטבעת – כך כמתואר לעיל בחוות דעתו של פרופ' בכיר לכירורגיה.

במקרה זה, בגינו הוגשה כאמור תביעה לפיצוי על רשלנות רפואית בטיפול, עבר הקשיש חוקן בבית החולים שבוצע באגרסיביות בלתי נתפסת וגרם לו לקרע של הרקטום. ברור כי ביצוע חוקן באופן שגרם נזק בלתי הפיך לרקטום מהווה פעולה אסורה ורשלנית וכפי שקבע הפרופסור – מדובר בתוצאה אפשרית אך אסורה של פעולה שגרתית ופשוטה זו.

סרטון החדרת חוקן

איך לבחור עו"ד לרשלנות רפואית ? קבל/י טיפים שיעזרו לך לדעת איך לבחור עורכי דין לתביעת רשלנות רפואית- לחצ/י על הקישור

טיפים לבחירת עו"ד לרשלנות רפואית

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן