בית החולים טיפל בחולה בזיהום שלא היה לו - והחולה נפטר

בכתב תביעה בשל רשלנות רפואית שהוגש על ידי משרדנו נטען כי בית חולים התרשל בטיפול בתובע המנוח, שהיה מושתל לב אשר אושפז לצורך ביצוע בדיקות הכנה להשתלת לב חוזרת בסין. במהלך אשפוז זה, אובחן בטעות שהמנוח סובל מדלקת ריאות והוא קיבל טיפול תרופתי מיותר באנטיביוטיקה, שגרם אצלו לזיהום קשה במעיים, שהוביל למותו. לאחר דין ודברים הגענו להסדר פשרה עם עורכי הדין של בית החולים, לפיו ישולמו לאלמנתו של המנוח 850,000 ₪, מעבר לתגמולי הביטוח הלאומי להם הייתה זכאית. הסדר הפשרה אושר על ידי בית משפט השלום בראשון לציון שדן בתביעה.

במקרה זה כשל בית החולים באבחון מצבו של המטופל, ואף "הגדיל" לעשות והעניק לו טיפול אנטיביוטי מיותר, אשר גרם לפגיעה במערכת החיסונית של החולה, שהייתה ממילא ירודה, לאור תרופות שלקח למניעת דחייה של הלב המושתל. גם כאשר הגיעו תוצאות הבדיקה שלימדו על קיומו של רעלן מסוכן במעי, שכבו אלו במגירה במשך יומיים, ומצבו של החולה המשיך להתדרדר.

מקרה זה הנו אחד מני רבים של מקרי רשלנות רפואית בטיפול בחולים מאושפזים. המערכת למרבה הצער איננה ממהרת לחשוף בפני הנפגע כי חלו כשלים בטיפול בו, ולכן נודעת חשיבות רבה לערנות החולה ו/או בני משפחתו וההמלצה היא שבכל מקרה של נזק סביב טיפול רפואי – לפנות לעורכי דין לרשלנות רפואית לצורך ייעוץ ובירור המקרה.

יצירת קשר

לפניה מהירה
דילוג לתוכן