תביעה בשל פגיעה בסוגרים אחרי ניתוח גב

בתביעת רשלנות רפואית בניתוח, שהוגשה על ידי עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר, נטען כי בשל רשלנות בניתוח גב שעבר צעיר בן 28 בבית חולים פרטי, על ידי מנתח גב מוכר, נגרמה לו פגיעה בסוגרים ואין אונות. בתביעה נטען שבמהלך הניתוח פגע המנתח בכוחניות וברשלנות בעצבי "זנב הסוס" (בגב התחתון) של המנותח. בשל כך נגרמה פגיעה בלתי הפיכה בשליטה על הסוגרים ובתפקודו המיני של הצעיר.

עורכי הדין מתארים בשורות הבאות את פרטי התביעה, הפיצוי שהתקבל וגם מייעצים מתי כדי לפנות לבירור עם עורך דין במקרה של נזקים לאחר ניתוח גב. 

רשלנות באופן ביצוע ניתוח - המנתח פעל באופן "מהיר ועצבני"

לכתב התביעה צורפה, כנדרש בדין, חוות דעת של מומחה רפואי לנוירוכירורגיה, המתמחה בניתוח גב. בחוות דעתו קבע המומחה כי הצעיר זכה לניתוח "מהיר ועצבני" ובשל כך נפגעו עצבי זנב הסוס שלו. המומחה הסביר בחוות דעתו שהצעיר אמור היה לעבור ניתוח לכריתת דיסק מותני בשל כאבים. המנתח פעל במהירות ובפזיזות, ובשל כך קרע חלק מעצבי זנב הסוס של הצעיר, בעת הוצאת הדיסק. מלבד זה, לא השתמש המנתח במכשור מתאים. הרושם של המומחה היה שהמנתח לא תכנן נכון הניתוח, ולא חישב נכון את פרק הזמן הנדרש לביצועו. בשל כך נאלץ למהר וגרם לפגיעה.

על המנתח היה לבצע ניתוח מקיף יותר, הכולל גם קיבוע של חוליות עמוד השדרה המותני. השארת המטופל עם "עבודה חלקית", תרמה להופעת הנזק אצל הצעיר.

 

רשלנות במעקב לאחר הניתוח - המנתח לא הגיע לבדוק החולה

למרות העובדה שמיד לאחר הניתוח הופיעה אצל התובע הצעיר חולשה של רגל שמאל ואצירת שתן, לא הגיע המנתח לבדוק אותו במשך למעלה מיומיים קריטיים ביותר- המומחה קבע בחוות דעתו שמצבו של הצעיר, שהופיעה אצלו תסמונת זנב הסוס לאחר הניתוח, חייב ביצוע ניתוח חירום מיידי תוך 24 שעות, במטרה לזהות הפגיעה ולמנוע התדרדרות. בפועל, המנתח לא הגיע לבדוק החולה והניתוח הנדרש בוצע באיחור של 4 ימים.

מהם הנזקים שנגרמו לצעיר בשל הרשלנות בניתוח ?

בשל הפגיעה בעצבי זנב הסוס, נגרמו לצעיר נזקים חמורים- חוסר יכולת לתת שתן באופן עצמאי ובריחות צואה/עצירות המחייבים שימוש בחיתולים ובצנטרים, וכן נזקים נוירולוגים ואורטופדים נוספים. בשל נזקיו איבד הצעיר את יכולתו לעבוד ולתפקד, איבד את כושרו המיני, מצבו הנפשי התדרדר, והוא הפך באחת מצעיר בריא ונמרץ לנכה מוגבל לכל שארית חייו.

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין נקבע כי הצעיר יקבל סכום של מיליוני שקלים פיצוי.

לקריאה על הפיצוי שהתקבל בתביעה- לחצ/י כאן >

מתי לפנות לייעוץ עם עורך דין אחרי ניתוח גב ?

מקרה מצער זה הוא תוצאה של רשלנות רפואית בניתוח גב. הרשלנות התבטאה במקרה זה בביצוע הניתוח בחוסר זהירות וכן בהזנחה לאחר הניתוח. גם כאן, כמו במקרים רבים אחרים בהם נתקלנו, אף לא אחד מהצוות הרפואי לא הודה בפני הצעיר על הטעויות שהתרחשו בטיפול בו, ולא העמיד אותו על זכויותיו – על האפשרות לתבוע פיצויים כספיים. נהפוך הוא – במקרה זה נתקלנו בניסיון חמור של מנתח הגב להסתיר את מה שקרה בניתוח, כאשר בדוח הניתוח העלים אירוע חמור של קרע של השק העוטף את עצבי חוט השדרה התחתון (דורה), שנגרם עקב ברוטליות ואי שימוש בכלי הניתוח המתאימים.

מאחר שאין חובת דיווח לחולים על טעויות שנעשו בטיפול בהם ואף בחלק מהמקרים מנסים להסתיר טעויות שהתרחשו, המלצתנו החד משמעית היא בכל מקרה של ניתוח גב שמסתיים עם נזקים, לפנות לייעוץ עם עורך דין לרשלנות רפואית שיוכל לברר האם המקרה מקנה לכם פיצויים.

חשוב לשים לב שהאפשרות לתבוע פיצויים בשל רשלנות בניתוח מתיישנת בתוך 7 שנים מיום האירוע שגרם לנזק (בדרך כלל - יום הניתוח) ובמקרה של קטינים בהגיעם לגיל 25. איחור המועד לתבוע יוביל לדחיית התביעה בשל התיישנות

צריך עורך דין לרשלנות רפואית ? כל הטיפים איך לבחור בעורך דין מתאים

לחצ/י כאן
רוצה לקרוא על עוד תביעות רשלנות רפואית בניתוח בטיפול עורכי הדין ? לחצ/י על הכפתור >

מידע נוסף וקישורים רלוונטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן