תביעה לפיצויים בשל פגיעה רשלנית במעי בניתוח לכריתת כיס מרה

רשלנות בניתוח כיס מרה גרמה לפגיעה במעיים ולנכות משמעותית אצל גבר כבן 55. עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר המייצגים התובע, מתארים מה הייתה הרשלנות בניתוח לכריתת כיס המרה של התובע ומהו הפיצוי הצפוי להתקבל בתביעה

מה הייתה הרשלנות בניתוח לכריתת כיס המרה של התובע ?

במהלך ניתוח לכריתת כיס מרה, פגעו המנתחים ברשלנות בדרכי המרה ובנוסף במעי הגס של התובע, גבר כבן 55 בעת המקרה. הפגיעה במעי הצריכה תפרים שבוצעו בצורה לקויה וכפועל יוצא מכך הלך מצבו של התובע והתדרדר בימים שלאחר הניתוח. גם בשלב זה, למרבה הצער, לא טרחו בבית החולים לתת הדעת לאפשרות שהתובע סובל בשל הפגיעה במעי שנגרמה וזוהתה בניתוח. רק לאחר שמצבו של התובע התדרדר משמעותית, הוכנס הוא לניתוח תיקון, שהותיר אותו עם נזקים שיוריים רבים.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה לכירורגיה אשר קבע כי מדובר במקרה זה ברשלנות רפואית בניתוח. להלן עיקרי קביעות המומחה:

  • על אף שהמנתח המתמחה זיהה בתחילת הניתוח שהמעי הגס של התובע דבוק בצורה קשה לכיס המרה, לא קרא הוא לעזרת המנתח הבכיר והפריד ברשלנות את המעי מן הכיס באמצעות מכשיר תרמי במקום באמצעות מספריים. כתוצאה מכך נגרמה פגיעה תרמית למעי של התובע. רק אז נקרא המנתח הבכיר לחדר הניתוח וההפרדה נמשכה בעזרת מספריים.
  • הפגיעה התרמית במעי תוקנה בצורה שטחית ולא מלאה ובימים שלאחר הניתוח היא הלכה והתרחבה עד אשר נוצר נקב במעי.
  • המעקב אחר מצבו של התובע בימים שלאחר הניתוח הצטיין ברשלנות רבתי, כאשר חרף סימנים קליניים והדמיתיים ברורים להתהוות התנקבות במעי הגס, לא נעשה דבר.
  • רק ביום השישי לאחר הניתוח, הוכנס התובע לניתוח חוזר דחוף, אולם אז כבר נוצר זיהום קשה בחלל הבטן והופיעה דליפת צואה. המנתחים נאלצו לכרות את כל המעי הגס הימני של התובע ולהותיר אותו עם אילאוסטומיה (הוצאת לולאת מעי דק לדופן הבטן דרכה מתרוקנת הצואה לשקית) למשך שנה.
תביעה: רשלנות בניתוח כיס מרה גרמה למוות - לחצ/י למידע נוסף >

מהו הפיצוי הצפוי לתובע בשל הרשלנות בניתוח ?

כתוצאה מהפגיעה במעי בניתוח לכריתת כיס המרה ומסיבוכיה, נותר כיום התובע עם נכות בטנית משמעותית, בקעים קשים ומכאיבים וצלקות נרחבות בבטנו. המומחה הרפואי שחוות דעתו צורפה לתביעה, קבע לתובע בשל כל אלו נכות משמעותית וצמיתה.

הפיצויים בתביעה ייקבעו בהתאם לנתוני המקרה: היקף הפגיעה ונתוני התובע- גילו, עיסוקו ערב הניתוח ומגבלותיו בשל הרשלנות. אלו ועוד נתונים, כגון ההפחתה בשכרו של התובע בשל הרשלנות ונזקיה, כמו גם הוצאות רפואיות ושיקומיות הנובעות מכך, יעמדו בבסיס חישוב הפיצויים לתובע.

מלבד זאת, זכאי יהיה התובע לפיצוי משמעותי בשל הנזק הלא ממוני שנגרם לו- הכאב והסבל, הצער ועגמת הנפש הנלווים לפגיעה שעבר בשל הרשלנות.

להרחבה על דרך חישוב הפיצויים בתביעות רשלנות רפואית בניתוחים לחצ/י כאן

750,000 ש"ח פיצוי בשל פגיעה בדרכי המרה בניתוח לכריתת כיס המרה >

איך לבחור עורך דין לתביעת רשלנות רפואית ?

לחצ/י לטיפים לבחירת עורך דין לתביעת רשלנות רפואית

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן