750,000 ש"ח פיצוי בשל רשלנות רפואית שגרמה נזק למטופל בגב ובעין

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין נקבע כי בית חולים ישלם למטופל 750,000 ש"ח על רשלנות רפואית באבחון. בתביעה בה ייצגנו נטען כי בשל טעויות רפואיות רשלניות, לא אובחן גידול בגבו של התובע וגם לא זיהום שהופיע בהמשך בעינו. לכתב התביעה צורפו חוות של מומחים רפואיים- חוות דעת של מומחה לנוירוכירורגיה וחוות דעת נוספת של מומחה לרפואת עיניים. המומחים קבעו בחוות הדעת כי בשל התרשלות לא אובחן גידול שגרם לחץ על חוט השדרה של התובע, וכי בהמשך בשל כשל מנהלתי לא בוצע בירור שנועד לשלול זיהום בעינו של התובע. בשל מחדלים אלו נותר התובע- גבר כבן 70- מוגבל.

להרחבה על המקרה לחצ/י על הקישור.

כיצד חושב הפיצוי במקרה זה ?

כמו כל מקרה של תביעת רשלנות רפואית, ישנם כללים לחישוב הנזקים שנגרמו למטופל בשל הרשלנות הרפואית שמטרתם לסייע לשופט לתרגם נזקי הגוף שנגרמו למטופל לפיצוי כספי. נתונים כגון גילו של הנפגע לצד המגבלות שנותרו לו בשל הרשלנות, יכולתו התפקודית והירידה בהכנסותיו בשל המקרה (כולל בתקופת ההחלמה ובכלל), צורך בעזרת הזולת ו/או באביזרים רפואיים כאלו ואחרים, הוצאות נסיעה, הוצאות רפואיות ועוד- אלו הם רק חלק מראשי הנזק בתביעת רשלנות רפואית, נזק זה יש להוכיח בראיות. לעומת זאת, בנוסף לכך, ישנו פיצוי עבור נזק לא ממוני שאינו מצריך ראיה של ממש- הכוונה לכאב ולסבל, לצער ולעגמת הנפש וגם לקיצור בתוחלת חיי החולה (אם נגרם בשל המקרה הרשלני). ראש נזק לא ממוני זה- כשלעצמו- עשוי לנוע במקרים החמורים בטווח של מליון ש"ח.

אלו וגם אלו נתונים שיש להביא בחשבון בעת חישוב הפיצוי.

במקרה זה מכיוון שהתובע היה כבר בגיל פנסיה בעת המקרה, לא ניתן היה להצביע על נזק כלכלי של ממש ועיקר הפיצוי היה למעשה בגין ראש הנזק הלא ממוני של כאב וסבל, צער ועגמת נפש.

לקריאה והרחבה על פיצוי בגין כאב וסבל וקיצור תוחלת חיים בתביעות רשלנות רפואית לחצ/י על הקישור.

איך לבחור עורך דין לרשלנות רפואית ? הכי טוב לקבל המלצה מלקוח מרוצה אך מה עושים אם אין לך המלצה כזו- טיפים שיעזרו לך לדעת איך לבחור עו"ד לרשלנות רפואית- לחצ/י על הקישור

טיפים לבחירת עורכי דין לרשלנות רפואית

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.

יצירת קשר

לפניה מהירה
whatsapp
whatsapp
דילוג לתוכן